BIOSTAR H410M Dark flash Neo 202 fan sesi ayarlama

Lergoooon

Hectopat
Merhabalar, BIOSTAR H410M anakart ve Dark flash Neo 202 model bir kasaya sahibim. Fan sesi biraz rahatsız edecek seviyede. Düşürmenin bir yolu var mıdır acaba?

BIOS'tan ayarlanıyor olması lazım. Tam adını hatırlamasam da "fan Configuration" gibi bir adı vardı sanırım. MSI Afterburner'dan da yapılabiliyormuş sanırım biraz araştırıp gördüğüm kadarı ile.

BIOS'tan ayarlanıyor olması lazım. Tam adını hatırlamasam da "fan Configuration" gibi bir adı vardı sanırım. MSI Afterburner'dan da yapılabiliyormuş sanırım biraz araştırıp gördüğüm kadarı ile.
MSI Afterburner'da yalnızca ekran kartının fan ayarı yapılabiliyor diye biliyorum ben, yanlış mı biliyorum acaba?

MSI Afterburner'da yalnızca ekran kartının fan ayarı yapılabiliyor diye biliyorum ben, yanlış mı biliyorum acaba?

Ben de öyle biliyordum ilk başta biraz foruma "BIOS'tan fan hızı ayarlamak" şeklinde aratıp gezince MSI Afterburner yazanları da gördüm. Ben Armoury Crate ile yapabiliyorum hatta sadece kasa değil radyatörün fanlarını da ayarlıyorum oradan. Bence MSI Afterburner'da da bulunur bu fan RPM değiştirme. Ama bendeki gibi 4 kademe şeklinde olacaktır: Silent, standart, Turbo ve Full Speed şeklinde.

Geri
Yukarı