BIOSTAR H510MH vs MSI H510M-A Pro vs Prime H510M-E

myhtai

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, anakarttan çok anlayan biri değilim. Aşağıdaki anakartlardan hangisini önerirsiniz?

BIOSTAR H510MH/E 2.0 DDR4 3200 s+v+GL LGA1200.
MSI H510M-A Pro DDR4 s+v+GL 1200p.
ASUS Prime H510M-E s+v+GL 1200p.

Hangisi daha iyidir ve neden? Örneğin ASUS yerine MSI alsam sıkıntı olur mu? Bildiklerinizi yazarsanız sevinirim.
(Not: Gerekli mi bilmiyorum ancak RTX 3060 ve i5 11400F ile çalışacaktır.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tercihim ASUS olurdu teknoloji özellikleri vs daha fazla. İsterseniz epey adlı siteden karşılaştırıp bakabilirsiniz.
Benim tercihim ASUS olurdu teknoloji özellikleri vs daha fazla. İsterseniz epey adlı siteden karşılaştırıp bakabilirsiniz.

Bir de i5 11400F 3200 veya 3600 MHz RAM destekliyor raminizi ona göre seçerseniz iyi olur.

Bir de i5 11400F 3200 veya 3600 MHz RAM destekliyor raminizi ona göre seçerseniz iyi olur.
Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim. Hazır sistem içinde alacağım için o konuda problem çıkmayacak. Ancak anakart tercihi bize bırakıldığından dolayı bir sorayım demiştim.

Biostar anakart direkt olarak sistemin öz halinde var. MSI için ise fazladan 99 TL gerekiyor, ASUS için de fazladan 297 TL. Ne yapmamı önerirsiniz?

Öncelikle yanıtın için teşekkür ederim. Hazır sistem içinde alacağım için o konuda problem çıkmayacak. Ancak anakart tercihi bize bırakıldığından dolayı bir sorayım demiştim.

BIOSTAR anakart direkt olarak sistemin öz halinde var. MSI için ise fazladan 99 TL gerekiyor, ASUS için de fazladan 297 TL. Ne yapmamı önerirsiniz?

Bütçenizi açmayacak ise ASUS almanızı öneririm. Eğer aşıyor ise MSI almanızı öneririm. BIOSTAR'da kötü bir marka değil tabii ama marka bakımından diğerlerinden düşük bilindik bir marka almak daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı