BIOSTAR RX 570 ikinci kez yandı

mertkaplan33

Centipat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Tekstil Teknikerliği
Merhabalar. Öncelikle bundan 7 ay önce bir siteden almış olduğum hazır sistem bilgisayarı aldıktan 4 ay sonra ekran kartımda yanma oldu. Garantisi olduğu için gönderdim ve tekrar değişim oldu. Ve dün tekrardan ekran kartım yandı. 2. defa oluyor. Acaba neden böyle yanıyor olabilir? Acaba PSU yetersiz kaldığı için mi? Bilgisayarımı satmayı düşünüyorum, çok canım sıkıldı. İkidir yanıyor ekran kartım.

• BIOSTAR RX570 8 GB.
  • Ryzen 3 1200 AF.
  • 8 GB RAM 3000 MHz.
  • Colorful A320M anakart.
  • Samsung CRG4 monitör.
  • 400W PSU.

Ve kasada 4 adet fan var. 1 tane sonradan kendim eklettirdim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Öncelikle bundan 7 ay önce bir siteden almış olduğum hazır sistem bilgisayarı aldıktan 4 ay sonra ekran kartımda yanma oldu. Garantisi olduğu için gönderdim ve tekrar değişim oldu. Ve dün tekrardan ekran kartım yandı. 2. defa oluyor. Acaba neden böyle yanıyor olabilir? Acaba PSU yetersiz kaldığı için mi? Bilgisayarımı satmayı düşünüyorum, çok canım sıkıldı. İkidir yanıyor ekran kartım.

• BIOSTAR RX570 8 GB.
  • Ryzen 3 1200 AF.
  • 8 GB RAM 3000 MHz.
  • Colorful A320M anakart.
  • Samsung CRG4 monitör.
  • 400W PSU.

Ve kasada 4 adet fan var. 1 tane sonradan kendim eklettirdim.

Sebepler:

1. Macun veya soğutma sorunu.
  2. Elektirik kesintisi sonucu yanma.
PSU yetersiz kalırsa sistem kendini kapatır.

Bölgenizde, evinizde bulunan elektrik hattında sorun olabilir. Bizim bu sebepten bir kere laptopumuz yanmıştı. Evinizde lambaların kesildiği oluyor mu? Tunçmatik veya onun gibi bir akım dengeleyici priz kullanabilirsiniz belki(sorun elektrik hattında ise).

Karti garantiye yolla yenisini gondersinler, ustteki arkadasinda dedigi gibi sadece kart kasadan fazla para ediyor zaten. Yeni gelen kartla beraber tum sistemi satarsin daha duzgun bir sisteme gecersin.

Sebepler:

1. Macun veya soğutma sorunu.
  2. Elektirik kesintisi sonucu yanma.
PSU yetersiz kalırsa sistem kendini kapatır.
herhangi bir elektrik kesintisi çok fazla yaşanmıyor geçende aynı şekilde oldu bir anda oyun oynarken ekran gitti ve bir daha açılmadı garantisi mevcut gönderim sağlayacağım ama çok can sıkıcı bir durum oldu açıkçası yani sebebini öğrenmek istedim teşekkür ederim.
Karti garantiye yolla yenisini gondersinler, ustteki arkadasinda dedigi gibi sadece kart kasadan fazla para ediyor zaten. Yeni gelen kartla beraber tum sistemi satarsin daha duzgun bir sisteme gecersin.
Eğer satım yapamaz isem sistemi kullanmaya devam edeceğim ve tekrar olur mu diye açıkçası korkmuyor değilim bir daha olmasını önlemek için ne yapamam gerekir acaba onu bilmek istedim teşekkür ederim.
Bölgenizde, evinizde bulunan elektrik hattında sorun olabilir. Bizim bu sebepten bir kere laptopumuz yanmıştı. Evinizde lambaların kesildiği oluyor mu? Tunçmatik veya onun gibi bir akım dengeleyici priz kullanabilirsiniz belki(sorun elektrik hattında ise).
Bunu deneyeceğim ekran kartı geldiği zaman teşekkür ederim.
Lambaların kesildiği falan çok fazla olmuyor bu bölgede elektrik kesintileri nadir oluyor
Güç kaynağı marka modeli nedir?
High Power 400w 80+
Eğer Everest ve türevi markalar değilse 400W PSU yeterli olur.
High Power 400w 80+
Garantiye yollayın yenisini yollasınlar. Sadece kart kasanın parasından fazlasını çıkarır.
Yenisini yollamıştılar bu ikinci sefer oluyor eğer sistemi satamaz isem ben kullanmaya devam edeceğim ve neden oluyor onu bilmek istemiştim teşekkür ederim.

Geri
Yukarı