Çözüldü BIOS'u açmadan BIOS sürümü nasıl öğrenilir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Celas

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar. BIOS sürümümü nereden öğrenebilirim? (BIOS'u açmadan.)

Örneğin: V13 vs.

Çözüm
Bunun birkaç yolu var. Benim tavsiyem DxDiag'dan bakmanızdır.

Windows arama çubuğuna dxdiag yazıp enter tuşuna basın. İlk defa açıyorsanız bir uyarı gelecek, evet deyip geçebilirsiniz. Sonrasında bilgilerin toplanmasını bekleyin. Karşınıza çıkan ekranda işaretlediğim yerde görünecektir.

2021-04-28 20_27_10-DirectX Diagnostic Tool.png

Benimkinin önünde laptop modeli de var. Sizinki de laptopsa sizde de böyle görünebilir. Bu durumda BIOS sürümü yanındaki sayı, 305, olacaktır.

Windows arama çubuğuna dxdiag yazıp enter tuşuna basın. İlk defa açıyorsanız bir uyarı gelecek, evet deyip geçebilirsiniz. Sonrasında bilgilerin toplanmasını bekleyin. Karşınıza çıkan ekranda işaretlediğim yerde görünecektir.

2021-04-28 20_27_10-DirectX Diagnostic Tool.png

Benimkinin önünde laptop modeli de var. Sizinki de laptopsa sizde de böyle görünebilir. Bu durumda BIOS sürümü yanındaki sayı, 305, olacaktır.

Çözüm

Eki Görüntüle 996984

Çok teşekkürler. Çözüldü sorunum, konu kapatılabilir.
Başlangıca msinfo32 yazın.
Size de çok teşekkür ederim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı