BIOS'u güncellemeden Windows kurmak sorun yaratır mı?

AntaresK

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, dün bayağı yoğun bir gündü. Bu ilk yeni sistemim olduğu için aslında problem olmayan fakat problem sandığım şeyleri çözerken BIOS'u güncellemeyi unutup Windows'u yükledim. Şu anda güncellemesini yaparsam daha sağlıksız olduğundan bunu halletmemin bir yolu var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemeden Windows yüklemende bir sorun yok, ben de öyle yaptım, sistemde herhangi bir sağlıksız veya stabil olmayan bir durum yok. İstersen şu an da güncelleyebilirsin.

Sistem RAM hatası verir diyordu Donanım Arşivi videosunda, bazı yerlerde de sağlıksız olur diye yazıyordu o sebeple sormuştum. Teşekkür ederim.

İllaki verir diye bir şey yok, XMP kapatıp Memtest86 testi yapabilirsin emin olmak için BIOS'u güncelledikten sonra.

Ha not geçeyim, AMD anakart kullanıyorsan AGESA sürümüne dikkat et, hatta buna BIOS sürümünden daha önce dikkat et. 1.2.0.3 Patch C benim tavsiye ettiğim AGESA sürümü, Reddit gibi forumlarda AGESA'ları araştırabilirsin istersen.

İllaki verir diye bir şey yok, XMP kapatıp Memtest86 testi yapabilirsin emin olmak için BIOS'u güncelledikten sonra.

Ha not geçeyim, AMD anakart kullanıyorsan AGESA sürümüne dikkat et, hatta buna BIOS sürümünden daha önce dikkat et. 1.2.0.3 Patch C benim tavsiye ettiğim AGESA sürümü, Reddit gibi forumlarda AGESA'ları araştırabilirsin istersen.
ASUS H510M-K Ana Kart kullanıyorum.

Geri
Yukarı