Bir anakart vidası eksik olsa sorun olur mu?

Vida ve yükselticinin farklı şeyler olduğunu, yükselticiler tamamsa 3 vida ile sistemin stabil şekilde kullanılabilir mi ya da tüm vidaları takmak gerekli mi diye konuşuyoruz. Tartışmak kötü bir şey değildir. Fikir alışverişinin karşılığıdır. Tabii bizim toplum ( şu anki durum böyle değil ) tartışma kültürü olmayan, genelde tartışma ile kavga etmeyi karıştıran bir toplum olduğu için siz de haklısınız.

Yükselticinin görevi anakartı kasadan uzak tutarken vidaya yer sağlamak. Vidanınki ise anakartı sabitlemek. Yükseltici varken vida yok ise yükseltici 1. görevini yerine getirmiş olur her halukarda. Tek bir yükselticinin eksik olması ise hiçbir risk yaratmaz, dikkat edilmesi gereken tek şey eksik yükseltici bulunan yere işlem yapılacaksa alttan desteklemek. Günlük kullanım esnasında hiçbir riske neden olmaz.
Soru sahibine cevaben, hiçbir risk oluşturmaz ama herhangi bir servisten rica etsen 1 tane verecektir. Takacak becerin yoksa kurcalamana değmez için rahat olsun.
Yukarıdaki mesajı daha iyi okursan eğer, zaten yükselticinin olmamasıyla ilgili konuştuğum anlaşılıyordu halbuki :)
A-arkadaşlar. Okumanız gereken bir şey var...
Bence senin de okuman gerekiyor :)

Plastikten kastınızı pek anlamadım ancak sorun olmaz anakart kasaya değmedikce.

Yani anakartin bir kısmına yükseltici koymasam da değmiyor anakarta. Yükseltici takmasam?

Yukarıdaki mesajı daha iyi okursan eğer, zaten yükselticinin olmamasıyla ilgili konuştuğum anlaşılıyordu halbuki :)

Bence senin de okuman gerekiyor :)

Hocam yükseltici eksik olan yere kağıt koysam sorun olur mu veya ne koymalı önerirsiniz

Elektrik geçirmeyen herhangi bir şey olabilir. Plastik, kağıt, tahta. Yeter ki çok yüksek olmasın, anakartı yukarı doğru zorlamasın. Ben sıcak silikon parçaları kesip eksik olanları tamamlıyordum çok zorda kalınca.

Elektrik geçirmeyen herhangi bir şey olabilir. Plastik, kağıt, tahta. Yeter ki çok yüksek olmasın, anakartı yukarı doğru zorlamasın. Ben sıcak silikon parçaları kesip eksik olanları tamamlıyordum çok zorda kalınca.
Hocam bir de bisey daha soracağım. Şimdi benim psum la kasanın vida delikleri uymadığından psu düşüyor. Ben onun yerine kasayi ters çevirsem(psu altta kalacak şekilde) olur mu veya sorun olur mu

Sorun olmaz, şu anki kasaların çoğunda PSU aşağıda zaten. Yalnız HDD'yi tersine çevirmenizi tavsiye ederim. Kasanın normal duruşundaki gibi olmalı yani.

Hocam bir de bisey daha soracağım. Şimdi benim psum la kasanın vida delikleri uymadığından psu düşüyor. Ben onun yerine kasayi ters çevirsem(psu altta kalacak şekilde) olur mu veya sorun olur mu
Bilgisayarın güce bağlıyken ve çalışırken sürekli hareket ettirmeyeceksen sorun olmaz fakat kalıcı bir çözüm bulmanı öneririm. Büyük risk olmasa da HDD'ler her halükarda düz dursunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı