Çözüldü Bir anda ekran gidiyor ve kasanın fanları tam seste çalışıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ucserin

Hectopat
Yeni bir kasa topladım GameGaraj sitesinden. Windows 10 yükledim sürücüleri falan yüklemeye çalışıyorum fakat. Yaklaşık 10-15 dk. kullandıktan sonra ekran gidiyor ve kasanın bütün fanları son ses çalışmaya başlıyor. 10 dk. falan bekledim ama düzelmiyor. Kapatıp açınca yine başa dönüyor. Sorun ne olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Palit 4060 OC ve Thermaltake 650W PSU.

Yani kasa fanları çalışıyor eminim ama ekran kartı fanları çalışıyor mu bakmadım ama ekran kartının ışığı sönüyor.

2 ihtimal var, ya ekran kartını ve güç soketini düzgün montajlamadınız, ya da soğutucu montajında sıkıntı var işlemciniz çok ısınıyor.
Kasa fanları olduğundan emin misin? Eğer ekran kartı fanı ise garantiye gönder.
Bende de aynı sıkıntı vardı.

Yani kasa fanları çalışıyor eminim ama ekran kartı fanları çalışıyor mu bakmadım ama ekran kartının ışığı sönüyor.
Ekran kartı daha tiz bir ses çıkartır. Dikkatli dinle.

2 ihtimal var, ya ekran kartını ve güç soketini düzgün montajlamadınız, ya da soğutucu montajında sıkıntı var işlemciniz çok ısınıyor.

Çözüm

Geri
Yukarı