Bir ayda nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde içime kapandım

xmarcius

Femtopat
Daha fazla  
1 ay önce sınıfımdaki asosyal çocuğu sosyalleştirmeye çalışırken nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde bir anda içime kapandım ve bu sorunu çözemiyorum. Önceden çok samimi muhabbetimiz olan arkadaşlarımla bile konuşamaz oldum hocalara bile cevap veremez hale geldim ama bu sorunum sadece yüzyüzeyken oluyor Discord gibi platformlarda çok rahat konuşabiliyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

1 ay önce sınıfımdaki asosyal çocuğu sosyalleştirmeye çalışırken nasıl olduğunu bilmediğim bir şekilde bir anda içime kapandım ve bu sorunu çözemiyorum. Önceden çok samimi muhabbetimiz olan arkadaşlarımla bile konuşamaz oldum hocalara bile cevap veremez hale geldim ama bu sorunum sadece yüzyüzeyken oluyor Discord gibi platformlarda çok rahat konuşabiliyorum. Bu sorunu nasıl çözebilirim?

Discord'a ara verin bence. İnsanlara desem mi demesem mi diye de düşünmeyin, öz güven artışı olur bence.

Discord'da daha az vakit geçirerek başlayabilirsin. Yakın arkadaşlarında aranı geliştir. Pikniğe, internet kafeye, sinemaya falan gidin korku oyunu oynayın ne bileyim. Olay kendinde bitiyor istersen olur. Ben böyleyim asosyalim dersen daha da kapanırsın.

Yaşın daha kaç bilmiyorum fakat olumsuz gördüğün en ufak bir olayı bile gözünde büyütürsen sana daha fazlasını getirmekten başka bir işe yaramaz. Mevsim geçişindendir diyebilirsin, eksik besleniyorum diyebilirsin, vitamin almıyorum diyebilirsin, iyi uyuyamıyorum diyebilirsin, bağırsak sağlığım iyi değil diyebilirsin bir çok sebep var kendini kötü hissetmene sebep olan. Biraz daha kendine odaklan sorunun kaynağını bulmaya çalış.

Yeni konular

Geri
Yukarı