Bir bilgisayar virüsü en fazla ne yapabilir?

Güçlü diyorsun konudakı dosyalar basit sıradan trojan bunları bile silemiyorsa bu virüs programı çöptür zaten bana göre hepsi kötü.

Dostum Kaspersky benim işime çok yaradı bir virüs silemedi diye hepsine kötü diyemezsin. Bende antivirüs kullanmıyorum fazla işlemci ve bellek kullandığı için ama bir virüs olayı olunca aklıma direk Kaspersky geliyor kuruyorum ve virüsü siliyorum.

Sonuçta firmalar demiyor mu sana tüm virüsleri silme garantisi diye diyor virüsleri silemiyorsa niye kullanayım ben virüs programı.
Dostum Kaspersky benim işime çok yaradı bir virüs silemedi diye hepsine kötü diyemezsin. Bende antivirüs kullanmıyorum fazla işlemci ve bellek kullandığı için ama bir virüs olayı olunca aklıma direk Kaspersky geliyor kuruyorum ve virüsü siliyorum.

Ekran kartına bulaşıyor safsata niye diyorsun git bak yabancı forumlara insanlara yanlış bilgi veriyorsun.
O halde kaynak göster "yabancı forumlar" diyerek birşey kanıtlamış olmuyorsun. Sen nereden ne okudun bilmiyorum ama muhtemelen gördüğün şey ekran kartının "sürücü yazılımına" zararlı bulaştığıdır ve bu direkt olarak ekran kartının enfekte olmasıyla çok farklı şeyler. Tekrardan söylüyorum dediğin şey tamamen bir safsatadan ibaret.

O halde kaynak göster "yabancı forumlar" diyerek bir şey kanıtlamış olmuyorsun. Sen nereden ne okudun bilmiyorum ama muhtemelen gördüğün şey ekran kartının "sürücü yazılımına" zararlı bulaştığıdır ve bu direkt olarak ekran kartının enfekte olmasıyla çok farklı şeyler. Tekrardan söylüyorum dediğin şey tamamen bir safsatadan ibaret.

Dostum sen bildiğin yoldan devam et. Bulaşıyor diyorum sen hala yok safsata filan tamam haklısın.

Dostum sen bildiğin yoldan devam et. Bulaşıyor diyorum sen hala yok safsata filan tamam haklısın.
Demek ile olmuyor maalesef. Olayın benim haklılığım ya da haksızlığım ile alakası yok, olay herkese açık bir forumda insanların yanlış bilgilendirilmesi.

Öncelikle ekran kartında veri depolayabilen tek donanım VRAM. VRAM "Volatile Memory" yani geçici bellek mantığıyla çalışır, ekran kartının gücü kesildiğinde içindeki bütün veriler kaybolur. Bu nedenle ekran kartında zararlı yazılım tutulması imkansızdır.

Geri
Yukarı