Bir bilgisayara 5000 TL’den fazla vermek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Hocam bayağı oldu oynayalı. Ben hata var diye açmamazlık yapmadım, FPS limiti olduğunu bilmiyordum, ama gayet akıcıydı.

Hocam geçmiş her zaman net değildir fazla güvenmeyin bence. Bayağı olduysa özellikle. Exodus'dan geldiğimiz yere bak. 😅

Hocam geçmiş her zaman net değildir fazla güvenmeyin bence. Bayağı olduysa özellikle. Exodus'dan geldiğimiz yere bak. 😅

Hocam öyle takılma amaçlı girdim, FPS kiliti vardı ve 25 FPS ile oynadım, gayet akıcı geldi yine. 1-2 hafta önce girdim.

@ragnarock492 Evet fark var ama arkadaş 70 FPS yerine 60 FPS aldığı için tatmin olmuyor.

Hocam öyle takılma amaçlı girdim, FPS kiliti vardı ve 25 FPS ile oynadım, gayet akıcı geldi yine. 1-2 hafta önce girdim.

@ragnarock492 Evet fark var ama arkadaş 70 FPS yerine 60 FPS aldığı için tatmin olmuyor.
75 hocam, lütfen.
25 FPS leş yani hocam. Belki gta büyüsüdür.

Aslında 5 bin TL bile fazla. Maksimum 3.500 veya 4 bin verilmeli. Zaten online oyun oynayacaksan bir de oyunlara para gidecek. 5000 TL’den fazla verilmez.
14000 liralık bir bilgisayar için para topluyorum az kaldı yakında alacağım neden vermiyimki.

14000 liralık bir bilgisayar için para topluyorum az kaldı yakında alacağım neden vermiyimki.
+ 1 kere alıyorsun minimum 3-4 yıl sonra parça alıyorsun. ki 14k sistem...

idare eder baya.

Bana sorarsanız 60Hz panelde 70 FPS alırken monitör yenileme hızından yüksek FPS aldığı için mutluyken 60 FPS'e düşünce FPS yenileme hızına zar zor yetiştiği için daha kötü bir tecrübe yaşıyor olabilir.

Sonuçta ortalama 60 FPS alıyor olabilir ama yer yer düşüyordur elbette.

Ha bir şey daha var söylemem gereken. FPS 100'ün altındayken 10 FPS bile büyük fark yaratıyor bana sorarsanız. Ama CS:GO gibi zaten rahatça 200-300 FPS alınan oyunlarda 10 ek kare aynı farkı yaratmıyor, yüzdelik olarak bakmak lazım.

Bana sorarsanız 60Hz panelde 70 FPS alırken monitör yenileme hızından yüksek FPS aldığı için mutluyken 60 FPS'e düşünce FPS yenileme hızına zar zor yetiştiği için daha kötü bir tecrübe yaşıyor olabilir.

Sonuçta ortalama 60 FPS alıyor olabilir ama yer yer düşüyordur elbette.

Ha bir şey daha var söylemem gereken. FPS 100'ün altındayken 10 FPS bile büyük fark yaratıyor bana sorarsanız. Ama CS:GO gibi zaten rahatça 200-300 FPS alınan oyunlarda 10 ek kare aynı farkı yaratmıyor, yüzdelik olarak bakmak lazım.

144hz monitör sahibi olsan, 1000 FPS alsan ne olur? 144fps+ sonrası işlevsiz. Yanlışım varsa düzeltin hocam. Placebo etkisi olabilir sizin.

Hocam GTA 5 için Yüksek ayarlarda 60 Fps için nasıl bir laptop lazım bendeki ile orta düşük 30 fps alıyorum (ısınma sorunu var.)

5000 liralık bilgisayara o sistemi toplayamazsın. Tabii Ram,SSD,KASA,PSU ve anakart'i 1100 liraya halledebilirsen.
Sinerji'de Gigabyte WF RX5600XT 2300TL, Ucuztedarik'te Ryzen 5 3600 1410TL. Aerocool Rift 600W (500TL), B450M S2H (480TL), Hynix 256GB SSD (300TL) ve 8GB RAM ile 5200TL'ye toplanır. Çok iyi bir sistem mi, orası tartışılır.

Konu sahibini kaile almanıza gerek yok, önceden yazan oldu mu bilmiyorum ama böyle bir konusu da var arkadaşın:

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı