Bir bilgisayarda diğerine göre internet hızı çok düşük

slim14

Attopat
Daha fazla  
Benim internetim düşük. Kardeşim aynı şeyi 1 dakikada yüklüyorsa benimki 10 dakika falan. Bilgisayarlar aynı bir de.

Benim internetim düşük. Kardeşim aynı şeyi 1 dakikada yüklüyorsa benimki 10 dakika falan. Bilgisayarlar aynı bir de.

İki cihaza da ayrı ayrı hızı testi yap bilgisayarlar aynıysa sonuç farklı çıkmaz farklı çıkarsa Wi-Fi ayırmış olabilir. Ben 2.4GHz ile 5GHz ayırdım fark ediyor. Ya da modem ayarlarından kendisi dışındakilerin internet hızını kısıtlamış olabilir modem ayarlarını kontrol et.

İki cihaza da ayrı ayrı hızı testi yap bilgisayarlar aynıysa sonuç farklı çıkmaz farklı çıkarsa Wi-Fi ayırmış olabilir. Ben 2.4GHz ile 5GHz ayırdım fark ediyor. Ya da modem ayarlarından kendisi dışındakilerin internet hızını kısıtlamış olabilir modem ayarlarını kontrol et.
Nereden?

Benim:
Download Mbps.
7.14
Upload Mbps.
2.72
Onun:
Download 15.59
Upload 4.13

Wi-Fi

Wi-Fi

Ayarlarla oynamayı bilmiyorsan modemi resetleyip sadece Wi-Fi adını ve şifresini tekrar aynısı yapabilirsin. Resetlemek için bir yerde kürdanla basabileceğin bir reset deliği var oraya birkaç saniye basarak resetlersin şifre ve Wi-Fi adı içim modemden modeme göre değişir modemin modelini yazarak bulabilirsin onu da.

Geri
Yukarı