Bir bilgisayarda iki adet işletim sistemi kurulu depolama cihazı kullanmak

Gus Fring

Kilopat
Unlost X V2 sistem alacağım bu sistemde HDD ek olarak alınıyor, yani 240GB SSD ile geliyor. Ben HDD almak istemiyorum çünkü elimde 1 tane WD 1TB HDD var. Sistem geldikten sonra HDD yuvasına kendi harddiskimi taksam sıkıntı olur mu? Yani SSD ve HDD'de de Win10 kurulu olacak, sistem hangisinden açacağına nasıl karar veriyor?

Dediğiniz şeyi biliyorum ama bahsettiğim şey biraz farklı. Gelecek olan sistemin SSD'sinde Win kurulu. Bendeki HDD'de de Win kurulu format atmamam gerekiyor çünkü içinde gerekli dosyalar var. Sistem geldikten sonra HDD'yi takıp direk kullanabilir miyim?
Bu sistemin nerdeyse aynısı. Ancak SSD 480GB. Toshiba olanı daha güçlü hatta.
Unlost X V2 değil tam olarak bir kaç değiştirilmiş parça var aşağıya bırakıyorum.

Dosya Ekleri

• xv2.JPG
    xv2.JPG
    47,1 KB · Görüntüleme: 56
Kullanabilirsin sıkıntı olmaz. BIOS'tan boot önceliğini SSD'ye verirsen SSD'de kurulu Windows açılır varsayılan olarak, HDD'ni de kullanabilirsin aynı zamanda. Ama direkt göremeyebilirsin HDD bölümlerini, harf yolu ataman gerekebilir ancak o sonraki ve 2 dakikalık iş.

Boot önceliğini SSD seçsenizde hangi işletim sistemini açacağını soracak bilgisayar açılışta. SSD’ye işletim sistemini kurduktan sonra EasyBCD programı ile HDD’ı bootloader sırasından silersiniz, direk SSD’deki Windows açılır. Merak etmeyin bu işlem HDD’deki dosyalarınızı silmez.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı