Bir bilgisayarı biri uzaktan aynı anda 2 kişi kullanabilir mi?

katereze

Zeptopat
Daha fazla  
Hızlıca konuya girmek istiyorum. Kardeşim bazı ödevleri için uzaktan bağlantı ile benim bilgisayarıma bağlanıyor program ismi vermek yasak mı bilmiyorum ama en meşhur programı kullanıyoruz ve bağlantıda sorun yok bu şekilde uzun bir süre kullanması gerekebilir.

Burada benim merak ettiğim konu şu. Kardeşim uzaktan bağlıyken benim bilgisayarıma bende kendi bilgisayarımı aktif kullanabilir miyim?

2 farklı oturum açmış gibi olabilir mi örneğin?
Böyle bir şey mümkün müdür, teşekkürler.

Hızlıca konuya girmek istiyorum. Kardeşim bazı ödevleri için uzaktan bağlantı ile benim bilgisayarıma bağlanıyor program ismi vermek yasak mı bilmiyorum ama en meşhur programı kullanıyoruz ve bağlantıda sorun yok bu şekilde uzun bir süre kullanması gerekebilir.

Burada benim merak ettiğim konu şu. Kardeşim uzaktan bağlıyken benim bilgisayarıma bende kendi bilgisayarımı aktif kullanabilir miyim?

Mümkün değildir ancak uzaktan bağlanması için zaten başka bir bilgisayar lazım değil mi ondan ödevlerini yapsın?

Hocam aynı olay mı tam emin olamadım ama yine bu formda beraber PES 2013 oynamak için bir çözüm görmüştüm aynı bilgisayardan oyun oynuyorlardı belki sizde aynı uygulamayı kullanabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam aynı olay mı tam emin olamadım ama yine bu formda beraber PES 2013 oynamak için bir çözüm görmüştüm aynı bilgisayardan oyun oynuyorlardı belki sizde aynı uygulamayı kullanabilirsiniz.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Parsec ile yapamaz. Mouse klavye erişimi versende o fareye dokununca fareyi sadece o kontrol edebiliyor klavyedede aynı şekilde. Parsec daha çok ekran paylaşma ama oyun oynarken "aga ben beceremiyorum sen yap" gibi anlarda mouse klavye vermek için tasarlanmış bir uygulama gibi.

Parsec ile yapamaz. Mouse klavye erişimi versende o fareye dokununca fareyi sadece o kontrol edebiliyor klavyedede aynı şekilde. Parsec daha çok ekran paylaşma ama oyun oynarken "aga ben beceremiyorum sen yap" gibi anlarda mouse klavye vermek için tasarlanmış bir uygulama gibi.

Anladım hocam teşekkür ediyorum.

İki kişi aynı anda kullanırken eğlenceli oluyor.
Fareyi ben aşağı çekerken uzaktan yöneten yukarı çekiyor ya da tam tersi vs. :)

Şaka bir yana muhtemelen mümkündür ama ben görmedim. Baya pahalı ve profesyonel yazılım ve programlar gerektiriyor olmalı. Ev kullanıcıları için mümkün olduğunu sanmam.

Mümkün değildir ancak uzaktan bağlanması için zaten başka bir bilgisayar lazım değil mi ondan ödevlerini yapsın?
Çok haklısınız lakin iyi ekran kartı ve iyi işlemcisi olan bir bilgisayar lazım ödevleri için ama kendi bilgisayarı kullanmak istediği bazı programlar için çok zayıf..

İki kişi aynı anda kullanırken eğlenceli oluyor.
Fareyi ben aşağı çekerken uzaktan yöneten yukarı çekiyor vs. :)

Şaka bir yana muhtemelen mümkündür ama ben görmedim. Bayağı pahalı ve profesyonel yazılım ve programlar gerektiriyor olmalı. Ev kullanıcıları için mümkün olduğunu sanmam.

Bir program vardı PC'de 2 tane mouse aynı anda kontrol ediliyordu. Hatta ekranda 2 tane imleç vardı. Ama bunun için aynı odada aynı PC'de olması lazım çünkü 2 tane fareyide aynı PC'ye takman gerekiyor. Yani uzaktan imkansız gibi.

Çok haklısınız lakin iyi ekran kartı ve iyi işlemcisi olan bir bilgisayar lazım ödevleri için ama kendi bilgisayarı kullanmak istediği bazı programlar için çok zayıf.

Hocam kullandığı program Photoshop gibi bir şey ise photo pea adlı web sitesinden yapabilir. Ama daha başka uygulamalarsa çözümü bilmiyorum.

Bir program vardı PC'de 2 tane mouse aynı anda kontrol ediliyordu. Hatta ekranda 2 tane imleç vardı. Ama bunun için aynı odada aynı PC'de olması lazım çünkü 2 tane fareyide aynı PC'ye takman gerekiyor. Yani uzaktan imkansız gibi.
Aslında tam olarak yapmak istediğim 2 farklı oturum açmak birbirinden bağımsız.
O uzaktan bağlantı ile bir oturumu kullanacak ben ise diğerini.

Teori ve hayal.
Malum, şu anda çok sayıda masaüstü oluşturulabiliyor ve masaüstleri birbirinden ayrı.
Bunun üzerinde düşününce çeşitli olasılıklar akla geliyor. Uzaktan kullananın diğer masaüsütünü kullanması gibi..

Geri
Yukarı