Bir bilgisayarın izlendiği veya hacklendiğini nasıl anlarız?

Berat Çelik

Hectopat
Bir bilgisayarın izlendiği veya hacklendiğini en basitinden nasıl anlarız? Bilgisayara virüs bulaşmıştı şu an tarama sonuçları temiz ama ben pek emin olamadım PC de virüs var mı yok mu izlenip izlenmediğimi kesin olarak söyleyen sağlam güvenilir bir uygulama var mı?

Bir bilgisayarın izlendiği veya hacklendiğini en basitinden nasıl anlarız? Bilgisayara virüs bulaşmıştı şu an tarama sonuçları temiz ama ben pek emin olamadım PC de virüs var mı yok mu izlenip izlenmediğimi kesin olarak söyleyen sağlam güvenilir bir uygulama var mı?
Takintin cok fazlaysa isletim sistemi degistire degistire OpenBSD'ye kadar olan yolda emin adimlar atma ihtimalin de var ancak buyuk ihtimal "Hocam Kaspersky indirin." denecek, Kaspersky indir ve bilgisayarini tarat ve temizse Microsoft telemetrileri seni izlemiyormus gibi devam et.

Internette, isletim sisteminde, her sekilde izleniyoruz.

Görev yöneticisine girip bakabilirsin. Çalıştığını gördüğün garip garip uygulamalar varsa hacklenmiş olabilirsin. Bir de gari pbir şey gördüysen ismi falan garip ise üstünde sağ tıklayıp çevrimiçi ara seçeneğini göreceksin oradan ne olup olmadığına bakabilirsin.

Görev yöneticisine girip bakabilirsin. Çalıştığını gördüğün garip garip uygulamalar varsa hacklenmiş olabilirsin. Bir de gari pbir şey gördüysen ismi falan garip ise üstünde sağ tıklayıp çevrimiçi ara seçeneğini göreceksin oradan ne olup olmadığına bakabilirsin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Takintin cok fazlaysa isletim sistemi degistire degistire OpenBSD'ye kadar olan yolda emin adimlar atma ihtimalin de var ancak buyuk ihtimal "hocam Kaspersky indirin." denecek, Kaspersky indir ve bilgisayarini tarat ve temizse Microsoft telemetrileri seni izlemiyormus gibi devam et.

Zaten Kaspersky kullanıyorum tarama temiz yani sıkıntı yok diyosunuz yani.

Takintin cok fazlaysa isletim sistemi degistire degistire OpenBSD'ye kadar olan yolda emin adimlar atma ihtimalin de var ancak buyuk ihtimal "Hocam Kaspersky indirin." denecek, Kaspersky indir ve bilgisayarini tarat ve temizse Microsoft telemetrileri seni izlemiyormus gibi devam et.

Hocam bazen virüsler gözükmüyor. Sanırım senmişsin gibi davranan bir virüs türü vardı. Attack türünün ismini hatırlamıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aggregatorhost.exe
tehlikelimi

Yani kotu amacli izleme acisindan sanmiyorum ama dedigim gibi internet servisleri olsun tarayicilar Windows olsun izleniyoruz bir sekilde ama sirketler yonunde takintiniz yoksa guvendesiniz evet.

Privacy policy sözleşmesinde yazıyor neleri alıp almadıkları oradan bakabilrisin hangi bilgilerimizin alınacağına vb.

Aggregatorhost.exe
Tehlikeli mi?
Aggregatorhost nedir?

Burada cevabi verilmis...

Privacy policy sözleşmesinde yazıyor neleri alıp almadıkları oradan bakabilrisin angi bilgilerimizin alınacağına vb.
Bilmiyorum reklam ozellestirme adi altinda bircok veri toplaniyor ve bunu dogru bulmuyorum.
"Microsoft collects data from you, through our interactions with you and through our products. You provide some of this data directly, and we get some of it by collecting data about your interactions, use, and experiences with our products. The data we collect depends on the context of your interactions with Microsoft and the choices you make, including your privacy settings and the products and features you use. We also obtain data about you from third parties."

Privacy ayarlarini bilmeyen tonla kullanici var ve yediriyorlar yani. Hos bir durum degil. Ayrica bunun disinda spyware iceren bircok site var.

Geri
Yukarı