Bir bilgisayarın sorunsuz çalıştığını nasıl anlarız?

furkanevn

Centipat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
gskill 16gb 3200mhz ram
SSD veya HDD modeli
500gb kioxia exceria nvme m2 ve adata su630 240gb
Ekran kartı
gtx 1650s
Anakart
b450m a pro max
İşlemci
ryzen 3 3100
Sistemimden alabileceğim verimi laikiyle alıyor muyum bilmiyorum. Sistemim daha hızlı çalışabilecek güçte fakat ben o ayarları değiştirmediğim için boşu boşuna sistem frenliyor vs. diyebileceğimiz ayarlar var mı? Bir de güncellemem gereken bütün driverları (ekran kartı, chipset vb.) Nasıl hızlıca güncelleyebilirim. Bu konudan bağımsız ben bilgisayarımın gerektiğinden düşük çalıştığını düşünüyorum SSD de sıkıntı yok 500GB Kioxia'nın SSD'si RAM'de de yok bence. 16 GB 3200MHz RAM fakat GTA 5 de Very high ayarlarda (bazı ayarlar en üstün bir altı 2-3 ayar ise kapalı) yüzde 99 FPS'de. Sistem genel olarak 60-70 veya 70-75 olarak gezinirken bazen 30'lara düşüyor fakat normal FPS yerinde hep 70 üstü 60'ı bile görmüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemimden alabileceğim verimi laikiyle alıyor muyum bilmiyorum. Sistemim daha hızlı çalışabilecek güçte fakat ben o ayarları değiştirmediğim için boşu boşuna sistem frenliyor vs. diyebileceğimiz ayarlar var mı? Bir de güncellemem gereken bütün driverları (ekran kartı, chipset vb.) Nasıl hızlıca güncelleyebilirim. Bu konudan bağımsız ben bilgisayarımın gerektiğinden düşük çalıştığını düşünüyorum SSD de sıkıntı yok 500GB Kioxia'nın SSD'si RAM'de de yok bence. 16 GB 3200MHz RAM fakat GTA 5 de Very high ayarlarda (bazı ayarlar en üstün bir altı 2-3 ayar ise kapalı) yüzde 99 FPS'de. Sistem genel olarak 60-70 veya 70-75 olarak gezinirken bazen 30'lara düşüyor fakat normal FPS yerinde hep 70 üstü 60'ı bile görmüyor.

İşlemci soğutucun stok mu? PSU nedir detayları verirsen yardımcı olabiliriz.

Yani overclock diyorsan arabaya yazılım atmak gibi birşey zorlarsın yani sistemi normal çalışsın işte ekran kartı felan güncelle yeter

Sürücülerinizi üreticilerin sitelerinden indirebilirsiniz

Yani overclock diyorsan arabaya yazılım atmak gibi bir şey zorlarsın yani sistemi normal çalışsın işte ekran kartı falan güncelle yeter

Overclock değil anlatmak istediğimi tam anlatamadım zaten gerek de ya boş ver

İşlemci soğutucun stok mu? PSU nedir detayları verirsen yardımcı olabiliriz.

İşlemci stok soğutucu ve PSU 500 veya 550W tam hatırlamıyorum bir de şey vardı ya işlemci gereksiz güç tüketmesi mi ne YouTube'da görmüştüm

Yeni konular

Geri
Yukarı