Bir daha hiçbir oyunu ön sipariş etmeyeceğim

yusuf6554

Megapat
Makaleler
63
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Normalde pek ön sipariş yapmayı seven birisi değilim. Hatta oynadığım birçok oyunu çıktıktan çok sonra aldım.

Fakat The Last of Us Part I'i ön sipariş ile aldım. Çünkü ben hiç Last of Us oynamadım. PS'de oynayanlar oyuna uber süper diyordu. Bu nedenle ben de PC sürümünü ön sipariş ile aldım. Peki sonuç ne oldu? Tam anlamıyla Fe-la-ket!

Oyunun optimizasyonu aşırı kötü. Bugüne kadar gördüğüm en kötü optimizasyonlu PC oyunu oldu Last of Us Part 1. Oyun 16 GB RAM'i içiyor, üstüne bir de 16 GB Pagefile kullanıyor. Bu haliyle oyunun giriş sahnesinden sonrasını oynamak bile istemedim. Zaten çökme yaşamadan giriş sahnesini oynayabildiğime şükrediyorum.

Allah'tan oyunu Etail'den alıp 150 TL daha az para verdim. Çünkü oyunu iade etmeyi kesinlikle düşünmüyorum. Oyunun bu halde kalması imkansız.

Fakat bundan sonra hiçbir oyunu ön sipariş ile almayacağım. Mesela benim en çok beklediğim ikinci oyun Star Wars Jedi: Survivor. Fiyatı şu anda 1200 TL. İnanın 2000 TL param olsa bile ön sipariş yapmam. Çünkü sonu Last of Us gibi bitebilir diye düşünüyorum. Önce oyun çıksın, incelemeler gelsin, PC performansı nasıl görülsün, sonra indirimde alırım zaten.

Kısacası The Last of Us Part I benim ilk ve son ön sipariş yaptığım oyundur. Bir daha da ön sipariş ile oyun almayacağım. Eminim ki birçok insan da benim gibi düşünüyordur.

Bir oyunun demosu çıkmadan ön sipariş vermeyi düşünmüyorum artık ben de. Capcom'a helal olsun demo çıkarıyorlar her RE oyunundan önce nasıl performans alınacağı falan az buz kestiriliyor zaten mükemmel optimizasyon yapıyor adamlar, oyun daha çıkmadan bakın oyun böyle çalışacak bilgisayarınızda diyorlar.

Yani varmaya çalıştığım nokta şu, çıkışından önce demosu sunulan oyunları ön sipariş verin.

Kanka tek artısı fiyat artmadan kapma ihtimalimiz var. Ön siparişte. Onun harici önü,arkası kalmadı kurdan dolayı. Oyunlar her zaman pahalı artık. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı