Çözüldü Bir dersi geçmek için hangi ortalamaya bakılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

koldaseray

Hectopat
Yer
Hawkins Indiana
Daha fazla  
Bir dersi geçmek için o dersin 2 dönem ortalaması mı önemli yoksa o dersin 1.dönem ve 2. dönem notu ayrı ayrı mı değerlendiriliyor?
Mesela ben matematikten 1.dönem 70 le geçtim 2.dönem 40 la kaldım. O dersten geçer miyim?

Çözüm
Sene sonu ortalamanda 1. dönem ile 2. dönemde aldığın notların aritmetik ortalaması alınır. Aldığınız notlara bakarsak 55 ile geçiyorsunuz.
Sene sonu ortalamanda 1. dönem ile 2. dönemde aldığın notların aritmetik ortalaması alınır. Aldığınız notlara bakarsak 55 ile geçiyorsunuz.

Çözüm

Teşekkürler aradığım cevap.

Minimum 50 ile mi geçmek mümkün?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılma

MADDE 56
- (1) Öğrencinin, ders yılı sonunda herhangi bir dersten başarılı sayılabilmesi için;

a) İki dönem puanının aritmetik ortalamasının en az 50 veya birinci dönem puanı ne olursa olsun ikinci dönem puanının en az 70,

İki dönemin aritmetik ortalaması baz alınır. 40+60=100/2=50 mesela ya da ikinci dönem ilgili dersin ortalaması 70 ve üzeri olursa doğrudan başarılı sayılırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı