Bir derste iki yoklama alınabilir mi?

cecenhlt

Kilopat
Yer
Grozny
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selam arkadaşlar. Üniversite 3. sınıf öğrencisiyim bugüne kadar hiç böyle bir derdim olmadı şu an çok şaşkınım. Hocayla iletişime geçtim cevap vermeye tenezzül bile etmedi. Benim devamsızlığım 6 saatti. 1 ders 2 saat yani 3 afta gitmemiştim son 2 haftadır hoca okulda değildi ders yapamıyordu. Dün 3 haftanın dersini bir derste yapacağım gelin vs diye mesaj atmıştı, benim de SGK'de işim olduğu için gidemedim hem de devamsızlık hakkım vardı normalde ben bu haftanın dersine gidemedim yani 2 saat yazması lazım ve benim devamsızlığım 8 saat olup tam sınıra gelmesi gerekirken 6 olan devamsızlığım bakıyorum bugün 10 olmuş. Hoca şu anlık bir tepki vermedi. Görüldü attı mesajıma. Böyle bir hakkı var mı? Nereye şikayette bulunabilirim düzeltme söz konusu olmazsa? Ricamdır üniversite okuyan bitirmiş bilgisi dahilinde olanlar cevaplarsa sevinirim bence tarzı mesajlar çözüm olmuyor, herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bizde bir dersin hocası çoklu yoklama alıyordu bazı derslerde, online yapılan tüm derslerde yoklama almıyor, herkesi var olarak kabul ediyor, toplam olarak 14 haftadan 10'u imzalı olanları devamlı sayılıyordu.

Böyle bir hakkı olabilir. Eğer gelecek haftanın yoklamasını günü gelmeden sisteme girebiliyorsa buna izin verilmiştir demektir. Bizde mesela daha farklıydı. Biz tarihe ve saate göre imza atıyorduk. Gelecek haftadaki dersin yoklamasını alamazlardı. İsterse hoca o gün 10 haftalık ders anlatsın sadece o gün ki o dersin yoklamasını alabiliyordu. Siz bunu öğrenci işleriyle veya rektörlükteki sekreterlerle falan bir görüşün. Belki de izine ayrılacaktır veya işi vardır derslere giremeyecektir. Dilekçe verip durumu bildirmiştir, böyle bir çözüm bulmuşlardır. Yani böyle bir yetkisi var ise birden fazla sebebi olabilir. En net cevabı okul yönetiminden alabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı