Bir din oluşturmak veya yaymak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Sen bilime inanmaya devam et güzel kardeşim. Allah Kur'an-ı Kerim gibi bir kitapta getirse bazı yarım akıllılara yetmiyor.
Az önce "İnanç" kitabıyla "Bilime" mi laf attın sen? Evet, az önce bunu yaptın! Ülkenin IQ seviyesinin neden 88 olduğunu anlamış olduk. Böyle bir karşılaştırma dünyanın en ama en saçma karşılaştırmasıdır. Bilim yer çekimi var diyor ama Kuran bahsetmiyor bile, şimdi yer çekimi yok mu oldu? Boş boş mesajlar yazmayın.

Din tartışma konusu değil bu konu. Konu sahibi bir soru sormuş onu cevaplayın yeter. Konuda konu sahibinin sorusunu cevaplayan birkaç kişi var sadece diğer kişiler yok şu din mantıklı yok ben inanmıyorum şu ayeti açıkla gibi konu dışı şeyler hakkında bahsediyorlar.
@Recep Baltaş konu kapansın lütfen. Konu çok başka yerlere gidiyor ve konu sahibinin sorusu cevaplandı. Sosyal üyelerinin birbiriyle din gibi hassas bir konu hakkında birbiriyle atıp tutuşması çok rahatsız edici.

Az önce "inanç" kitabıyla "bilime" mi laf attın sen? Evet, az önce bunu yaptın! Ülkenin IQ seviyesinin neden 88 olduğunu anlamış olduk. Böyle bir karşılaştırma dünyanın en ama en saçma karşılaştırmasıdır. Bilim yer çekimi var diyor ama kuran bahsetmiyor bile, şimdi yer çekimi yok mu oldu? Boş boş mesajlar yazmayın.

İnanç bilimini bir kenara bırak asıl sen ciddi ciddi bilimemi inanıyorsun? Bilim e her dağim inanmak kadar saçma bir şey yoktur 5 yıl sonra başka bir buluş 10 yıl sonra başka bir buluş ne oldu? Sizin güvendiğiniz bilim değisti mi? Ömrü sonsuz olan bir kitaba güvenmek yerine bilime inanmak saçmalıktır. Kuranda bahsedilmeyen şeyler beni ilgilendirmez.

Ömrü sonsuz olan bir kitaba güvenmek.

Nasıl ömrü sonsuz.
Mö. 7K'larda da tevrat sonsuzdu.

Bilim ya da inanç birbirinden üstün değildir gidip inançta bilim arıyorsunuz çıkmyaınca çelişti oluyor.
Bilimi kabul etmemek nasıl bir cahilliktir ki?

Nasıl ömrü sonsuz.
Mö. 7K'larda da tevrat sonsuzdu.

Bilim ya da inanç birbirinden üstün değildir gidip inançta bilim arıyorsunuz çıkmyaınca çelişti oluyor.
Bilimi kabul etmemek nasıl bir cahilliktir ki?

Kur'an-ı kerim peygamber efendimiz 40 yaşındayken mağarada çıktığı ile aynı mı? Evet ya tevrat? Ya incil?

Edit: Demek istediğim Kur'an-ı Kerim ne olursa olsun değiştirilemez bir kitaptır.

İnanç bilimini bir kenara bırak asıl sen ciddi ciddi bilimemi inanıyorsun? Bilim e her dağim inanmak kadar saçma bir şey yoktur 5 yıl sonra başka bir buluş 10 yıl sonra başka bir buluş ne oldu? Sizin güvendiğiniz bilim değisti mi? Ömrü sonsuz olan bir kitaba güvenmek yerine bilime inanmak saçmalıktır. Kuranda bahsedilmeyen şeyler beni ilgilendirmez.
Alakasız bir bağlantı. Kitapta sürekli akletmek tavsiye edilirken, bilimi reddetmek saçmalığın daniskası olurdu. Bilim denilen şey zaten varlığın kendisidir, eğer bir yaratıcıya inanıyorsanız aynı zamanda yaratıcının bir eseridir.
Dolasıyla bilime güvenmemek saçma bir önermedir. Tabii bilim tabirini nasıl yaptığınız önemli. Propaganda-medya ile öğretilen "bilim" ile gerçekte olan bilim zaman zaman çok farklı olabiliyor. Bu ayrımı iyi yapmak gerekli.

Kur'an-ı kerim peygamber efendimiz 40 yaşındayken mağarada çıktığı ile aynı mı? Evet ya tevrat? Ya incil?

Edit: Demek istediğim kur'an-ı kerim ne olursa olsun değiştirilemez bir kitaptır.

Mürekkep izi var diye değişmez demek mümkün değil, Müslüman olarak söylüyorum.
1.5k yılda en eski nüshayla çelişen kur'anlarda bulundu.
2-3K yıllık bazı kısımları kur'ana uygun tevrat da bulunuyor ya da eski ahitin değişmemiş kısımları.

Alakasız bir bağlantı. Kitapta sürekli akletmek tavsiye edilirken, bilimi reddetmek saçmalığın daniskası olurdu. Bilim denilen şey zaten varlığın kendisidir, eğer bir yaratıcıya inanıyorsanız aynı zamanda yaratıcının bir eseridir.
Dolasıyla bilime güvenmemek saçma bir önermedir. Tabii bilim tabirini nasıl yaptığınız önemli. Propaganda-medya ile öğretilen "bilim" ile gerçekte olan bilim zaman zaman çok farklı olabiliyor. Bu ayrımı iyi yapmak gerekli.
Haklısınız. Kusura bakmayın.
Mürekkep izi var diye değişmez demek mümkün değil, Müslüman olarak söylüyorum.
1.5k yılda en eski nüshayla çelişen kur'anlarda bulundu.
2-3K yıllık bazı kısımları kur'ana uygun tevrat da bulunuyor ya da eski ahitin değişmemiş kısımları.

Maalesef bu durumu açıklayamam. Ama bildiğim kadarı ile Kur'an-ı Kerim hiçbir zaman tevrat ya da incil kadar değişemez.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı