Bir din oluşturmak veya yaymak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İnanç bilimini bir kenara bırak asıl sen ciddi ciddi bilimemi inanıyorsun? Bilim e her dağim inanmak kadar saçma bir şey yoktur 5 yıl sonra başka bir buluş 10 yıl sonra başka bir buluş ne oldu? Sizin güvendiğiniz bilim değisti mi? Ömrü sonsuz olan bir kitaba güvenmek yerine bilime inanmak saçmalıktır. Kuranda bahsedilmeyen şeyler beni ilgilendirmez.
Bilim değişmez, gelişir. İlk önce bunu bilmelisin.
İnanç ise hep sabit kalır. Adı üstüne "inanç."
Bilime zaten her daim inanılmaz. Şey gibi, birisi çıkıp "1 hafta sonra güneş patlayacak" demesi gibi. Buna inanmayız lakin kanıt çıkana kadar. Kanıt çıktığında seve seve inanacaksın. Aynı Evrim gerçeği gibi. Yüzlerce, binlerce kanıtı var. (Evrim konularına gidip kanıtlara bakabilirsin, uzun uzun atmayacağım.)
Ama inancın kanıtı olmaz, soyut bir kavramdır. Soyut kavramlar kanıtlanamaz. Aynı Evrenin sonunu bilemediğimiz, düşünemediğimiz, kanıtlayamadığımız gibidir İnanç kavramı.
Kendi dinini araştır, ondan sonra Bilime laf et.

Cezası yok da ne gördün ? ne buldun? Elçi kim?

Son gönderilen elçiyi hepimiz biliyoruz. Dünyada üç büyük dini de biliyoruz.

Takma kafanı böyle şeylere. İslam gayet güzel bir din.
Ben isterdim böyle birşey hatta aklımdaydı birçok şey oluşturmuştum kafamda ama ben bile inanmam.

Bilim değişmez, gelişir. İlk önce bunu bilmelisin.
İnanç ise hep sabit kalır. Adı üstüne "inanç."
Bilime zaten her daim inanılmaz. Şey gibi, birisi çıkıp "1 hafta sonra güneş patlayacak" demesi gibi. Buna inanmayız lakin kanıt çıkana kadar. Kanıt çıktığında seve seve inanacaksın. Aynı evrim gerçeği gibi. Yüzlerce, binlerce kanıtı var. (evrim konularına gidip kanıtlara bakabilirsin, uzun uzun atmayacağım.)
Ama inancın kanıtı olmaz, soyut bir kavramdır. Soyut kavramlar kanıtlanamaz. Aynı evrenin sonunu bilemediğimiz, düşünemediğimiz, kanıtlayamadığımız gibidir inanç kavramı.
Kendi dinini araştır, ondan sonra bilime laf et.

Kendi dinimi sizden fazlasıyla biliyorum zaten. Fakat mesela o kanıtlar neye göre çıkıyor? Bunu hiç sordunuzmu kendinize? Tamam belki müslümanlığa ya da ne bileyim hristiyanlığa inanmayan inanmaz. Fakat bilimi neye göre kanıtlarsın. Her zaman kesin değildir bunu anlatmaya çalışıyorum.

Fakat bilimi neye göre kanıtlarsın. Her zaman kesin değildir bunu anlatmaya çalışıyorum.
Bilimi, savunduğun olguya göre kanıtlarsın.
Mesela Evrim üzerinden gidelim. Çok eskiye ait insan fosilleri bulundu, hayvan kalıntıları bulundu. Çeşitli milyonlarca ulusal makale var. Ancak ne şanski bir tane bile çürütebilen çıkmadı. Dünyaca kabul edilen bir gerçektir "Evrim."
Ya da en basitinden yer çekimi. Yer çekimi bilimin bir olgusu, teorisidir. Kütle çekim vesaire vesaire her türlü kanıtlanabilir, itiraz edebilir misin? Hayır.
Kendi dinimi sizden fazlasıyla biliyorum zaten.
Çok emin konuşmayın isterseniz :D

Bilimi, savunduğun olguya göre kanıtlarsın.
Mesela evrim üzerinden gidelim. Çok eskiye ait insan fosilleri bulundu, hayvan kalıntıları bulundu. Çeşitli milyonlarca ulusal makale var. Ancak ne şanski bir tane bile çürütebilen çıkmadı. Dünyaca kabul edilen bir gerçektir "evrim."
Ya da en basitinden yer çekimi. Yer çekimi bilimin bir olgusu, teorisidir. Kütle çekim vesaire vesaire her türlü kanıtlanabilir, itiraz edebilir misin? Hayır.

Çok emin konuşmayın isterseniz :D

Bakın ben her bilim teorisine yalandır günahtır demiyorum. İllaki kanıtlananlar ve kesin olanlar var ama hepsi değilki. Her bilim teorisine eğer gerçekten ortada büyük ve kabul edilebilir kanıtlar varsa inanırsın.

Az önce "İnanç" kitabıyla "Bilime" mi laf attın sen? Evet, az önce bunu yaptın! Ülkenin IQ seviyesinin neden 88 olduğunu anlamış olduk. Böyle bir karşılaştırma dünyanın en ama en saçma karşılaştırmasıdır. Bilim yer çekimi var diyor ama Kuran bahsetmiyor bile, şimdi yer çekimi yok mu oldu? Boş boş mesajlar yazmayın.
IQ seviyesi belli ülkenin çokta bir şey beklememek lazım.

Sizin güvendiğiniz bilim değişti mi?
Bilmeden konuşmak o kadar komik duruma düşürüyor ki insanları. Bilim sabit bir şey değildir zaten, değişir. Bilimde değişim olmazsa sıkıntı vardır zaten. Bu kafada insanların ülkemizde olmasını görmek cidden üzücü. Bilimin ne olduğunu bilmeyen bir toplumla mı biz bir yerlere geleceğiz?

İnançlar, bizi geliştirmez. Herkesin inancı kendinedir.

IQ seviyesi belli ülkenin çok da bir şey beklememek lazım.

Bilmeden konuşmak o kadar komik duruma düşürüyor ki insanları. Bilim sabit bir şey değildir zaten, değişir. Bilimde değişim olmazsa sıkıntı vardır zaten. Bu kafada insanların ülkemizde olmasını görmek cidden üzücü. Bilimin ne olduğunu bilmeyen bir toplumla mı biz bir yerlere geleceğiz?

İnançlar, bizi geliştirmez. Herkesin inancı kendinedir?

Lütden tek mesajıma takılı kalıp da yorum yapmayın.

Kimse İslam düşmanı değil, kendini haklı çıkarmak için kadın düşmanı! Diye bağıran feministlerden farkınız yok. Senden olmayan teröristtir zaten, sizin gibiler her yerde var.

İşin komik tarafı İslam dininde her dine saygı sonsuzdur.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı