Bir din oluşturmak veya yaymak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Lütfen tek mesajıma takılı kalıp da yorum yapmayın.
Tek mesajına göre değil. Her yazdığında kendini belli ediyorsun.

Senin inandığın İslam diye bir inanış varsa pozitivizm diye de bir inanış var. Sadece semavi dinlerden oluşmuyor inançlar.

Senin o öneme almadığın bilim olmasaydı şu anda ne burayı kullanabilirdin ne de böyle kafana göre sallayabilirdin. Dinler insanlık için gelişim sağlamaz, bilim sağlar. Dinler manevidir, içinde yaşarsın ve sana aittir. Başkalarının inancı seni, senin inancın başkalarını ilgilendirmez. Belli çerçeveler içinde tabii ki.

Kimse İslam düşmanı değil, kendini haklı çıkarmak için kadın düşmanı! Diye bağıran feministlerden farkınız yok. Senden olmayan teröristtir zaten, sizin gibiler her yerde var.
Ben İslam düşmanı isen yazma dedim forumda çoğu kişi özgürlük adı altında islam düşmanlığı yapıyor bu konuya yazmaktan çok sıkıldım takipten çıkıyorum.

Tek mesajına göre değil. Her yazdığında kendini belli ediyorsun.

Senin inandığın İslam diye bir inanış varsa pozitivizm diye de bir inanış var. Sadece semavi dinlerden oluşmuyor inançlar.

Senin o öneme almadığın bilim olmasaydı şu anda ne burayı kullanabilirdin ne de böyle kafana göre sallayabilirdin. Dinler insanlık için gelişim sağlamaz, bilim sağlar. Dinler manevidir, içinde yaşarsın ve sana aittir. Başkalarının inancı seni, senin inancın başkalarını ilgilendirmez. Belli çerçeveler içinde tabii ki.

Ben bilimi öneme almıyorum diye bir şey yok. Aynı şeyi diyeceğim okumadığın için ama bilimin her teorisi kanıtlanamaz. Bazı teorileri vardırki kanıtları kabul edilebilir derecede fazladır. Ama bazı teorileride kanıtlanamayan çürütülmeyi bekleyen teorilerdir. Ayrıca bundan sonrada her mesajımı okumanızı tavsiye ederim.

Ben İslam düşmanı isen yazma dedim forumda çoğu kişi özgürlük adı altında İslam düşmanlığı yapıyor bu konuya yazmaktan çok sıkıldım takipten çıkıyorum.
Daha bu gün foruma kaydolmuşsun ve konu dışı kategorisi hariç hiçbir yerde yazın yok. Forumda bir dine saldırmak yasak zaten. Böyle bir durumda rapor atarsan ilgilenirler. Kimsenin İslam'a saldırdığı yok.

Senin fikirlerine uymayan şeyleri, saldırı olarak görüyorsan bu senin sorunun. Herkes senle aynı fikirde olacak diye bir şey yok. Görmek istemediğin kullanıcıları da "göz ardı" edebiliyorsun.

Hala konuşuyorsun ya! Senin dinin kendinden olmayanın öldürülmesini caiz kılıyor dostum. Hadi git en azından bir kuran okuyup öyle yaz şu konuya.

Hani nerede caiz kılıyor? Hayatında hiç kuran açtınmı da bu şekilde konuşabiliyorsun?

Hala konuşuyorsun ya! Senin dinin kendinden olmayanın öldürülmesini caiz kılıyor dostum. Hadi git en azından bir kuran okuyup öyle yaz şu konuya.

İnsanların savunduğu İslam kuranda anlatıldığı gibi değil, kuranı okusalar ne kadar ilkel ve saçma olduğunu anlarlar. Ama onlar İslam'ı kendi istediği gibi değiştirerek inanmak için bahane üretiyorlar.

İnsanların savunduğu İslam kuranda anlatıldığı gibi değil, kuranı okusalar ne kadar ilkel ve saçma olduğunu anlarlar. Ama onlar İslam'ı kendi istediği gibi değiştirerek inanmak için bahane üretiyorlar.

@494722 bu arkadaşta kuran okuyorum yalanıyla dediğinizi yapıyor işte.

Buna kanıtınız nedir? Arap kültüründen, -sözde- hadislerden vs. bahsetmiyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı