Bir din oluşturmak veya yaymak suç mu?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Daha bu gün foruma kaydolmuşsun ve konu dışı kategorisi hariç hiçbir yerde yazın yok. Forumda bir dine saldırmak yasak zaten. Böyle bir durumda rapor atarsan ilgilenirler. Kimsenin İslam'a saldırdığı yok.

Senin fikirlerine uymayan şeyleri, saldırı olarak görüyorsan bu senin sorunun. Herkes senle aynı fikirde olacak diye bir şey yok. Görmek istemediğin kullanıcıları da "göz ardı" edebiliyorsun.
Garip olan şey takipten çıktığım halde hala bildirim geliyor. Öncelikle zaten forumun kurucusu zaten İslam düşmanı ayrıca Technopat İslam yazılarının neredeyse hepsini okudum genelde sonları 2 türlü bitiyor ya Recep Baltaş kendi görüşünü belirtip konuyu kapatıyor ya da tartışma büyüyor konu kapanıyor.
1649189049281.png

@494722 bu arkadaşta kuran okuyorum yalanıyla dediğinizi yapıyor işte.
Buna kanıtınız nedir? Arap kültüründen, -sözde- hadislerden vs. bahsetmiyorum.
Haram aylar çıkınca, müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, esir alın, kuşatın ve onları her geçit yerinde gözetleyin. Şayet tövbe ederler, namazlarını kılarlar ve zekâtlarını verirlerse artık onları serbest bırakın. Allah yargılayıcıdır, bağışlayıcıdır. (Tevbe 5)

"Dinini değiştireni, öldürün" (Buhârî, Cihâd, 149)

@Dewey Cahil (Arapçada bilgisiz demek) adam senin hadis dediklerin olmasa uygulamalı din olmaz bile.

Daha bu gün foruma kaydolmuşsun ve konu dışı kategorisi hariç hiçbir yerde yazın yok. Forumda bir dine saldırmak yasak zaten. Böyle bir durumda rapor atarsan ilgilenirler. Kimsenin İslam'a saldırdığı yok.

Senin fikirlerine uymayan şeyleri, saldırı olarak görüyorsan bu senin sorunun. Herkes senle aynı fikirde olacak diye bir şey yok. Görmek istemediğin kullanıcıları da "göz ardı" edebiliyorsun.
Yorumuma hala yanıt vermediniz bakıyorum da.

Haram aylar çıkınca, müşrikleri bulduğunuz yerde öldürün, esir alın, kuşatın ve onları her geçit yerinde gözetleyin. Şayet tövbe ederler, namazlarını kılarlar ve zekâtlarını verirlerse artık onları serbest bırakın. Allah yargılayıcıdır, bağışlayıcıdır. (tevbe 5)

"dinini değiştireni, öldürün" (buhârî, cihâd, 149)

@Dewey cahil (arapçada bilgisiz demek) adam senin hadis dediklerin olmasa uygulamalı din olmaz bile.

İslam'ı hoşgörülü bulmayabilirsin, en temel özgürlüğün. Ama sen bu şekilde saçmalayınca zaten eleştirdiğin duruma düşüyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yorumuma hala yanıt vermediniz bakıyorum da.
Radikal İslam'ı eleştiren birisine "İslam Düşmanı" diyorsan sorun sendedir. Ayrıca RB'nin her dediği şeye katılacağım diye bir şey yok. Senin de yok.

Bu güne kadar dini kavga çıkan çok konu gördüm. Çoğu kitlenir fakat en sonda öyle dediğin gibi bir yetkili bir şey yazmaz. Yazdığı konular da olmuş olabilir, bilmem kaç tane konu var bu konuda.

Yorumunda cevap verilecek bir şey yok. Senin inancın beni ilgilendirmiyor, Müslüman olsan da olmasan da benim için bir şey değişmiyor. Tanrın ben değilim, bana hesap vermeyeceksin. :) Ayrıca konunun amacı da bunu tartışmak değil, o yüzden gereksiz kirliliğe gerek yok.

Radikal İslam'ı eleştiren birisine "İslam Düşmanı" diyorsan sorun sendedir. Ayrıca RB'nin her dediği şeye katılacağım diye bir şey yok. Senin de yok.

Bu güne kadar dini kavga çıkan çok konu gördüm. Çoğu kitlenir fakat en sonda öyle dediğin gibi bir yetkili bir şey yazmaz. Yazdığı konular da olmuş olabilir, bilmem kaç tane konu var bu konuda.

Yorumunda cevap verilecek bir şey yok. Senin inancın beni ilgilendirmiyor, Müslüman olsan da olmasan da benim için bir şey değişmiyor. Tanrın ben değilim, bana hesap vermeyeceksin. :) Ayrıca konunun amacı da bunu tartışmak değil, o yüzden gereksiz kirliliğe gerek yok.
Uygurlara uygulanan zulmü resmen desteklemiş hatta bu iletim yüzünden ban bile yiyebilirim.

Radikal İslam'ı eleştiren birisine "İslam düşmanı" diyorsan sorun sendedir. Ayrıca Rb'nin her dediği şeye katılacağım diye bir şey yok. Senin de yok.

Bu güne kadar dini kavga çıkan çok konu gördüm. Çoğu kilitlenir fakat en sonda öyle dediğin gibi bir yetkili bir şey yazmaz. Yazdığı konular da olmuş olabilir, bilmem kaç tane konu var bu konuda.

Yorumunda cevap verilecek bir şey yok. Senin inancın beni ilgilendirmiyor, Müslüman olsan da olmasan da benim için bir şey değişmiyor. Tanrın ben değilim, bana hesap vermeyeceksin. :) ayrıca konunun amacı da bunu tartışmak değil, o yüzden gereksiz kirliliğe gerek yok.

Kim neye inanırsa inanır buna karışmak bize düşmez sonuçta dünyada ve Allah katındada bütün insanlar eşittir. Yok efenim bu putperest bu ateist bu günahkar demek yanlış ne olursa olsun her Müslüman'ın ( diğer dinleri bilmiyorum) diğer dinlere saygılı ve hoşgörülü olması görüşürndeyim.

İslam'ı hoşgörülü bulmayabilirsin, en temel özgürlüğün. Ama sen bu şekilde saçmalayınca zaten eleştirdiğin duruma düşüyorsun.
Sen bunu hoş görü diye paylaşıyorsun ve dayatma olmadığı mı düşünüyorsun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı