Bir dosyanın virüslü olup olmadığı nasıl anlaşılır?

Killua0

Decapat
Dostlar merhaba. Oynadığım oyun için bir yama kurmak istiyorum ama yamayı yapan ekibin Discord adresinde yamada virüs tespit edildiği yazılmış Defender tarafından. Yapımcı ekip kurulum dosyasını korsan Microsoft Visual Studio ile yazdıklarını (lisans fiyatları tuzlu olduğu için) bu yüzden virüs algılandığını söylemişler. Yapımcı ekip daha önce de büyük yamalar yapmış ve YouTuber'lara da reklam vererek yamalarını tanıttırmış bir ekip ama ben gerçekten virüs olmasından korkuyorum. Virüs konusunda diğer forum başlıklarına baktım ve çoğu kişi VirusTotal'den bahsetmiş. VirusTotal nedir ve nasıl kullanılır bilmiyorum. Eğer aranızda VirusTotal'den anlayan veya bilgisayarında güçlü bir antivirüs bulunduran varsa dosyayı taratabilir mi? Amacım baştan sağma şekilde sizlere indirtip kendim kaçmak değil yanlış anlamayın. Lisanslı bir antivirüs kullanmıyorum ve daha önce hiç VirusTotal kullanmadığım için yardım almak istedim. Şimdiden teşekkürler.

https://drive.google.com/file/d/11IEzLAlnu2-QmEKT48Wf_DoGIYgrJWdD/view?usp=sharing

Siber Tehdit İstihbaratı(Cyber Threat Intelligence) CTI bulunuyormuş.

Bu ne demek oluyor sizce indirmemeli miyim? Bir de nerede tarattınız ben Malwarebytes ile tarattım bir tehdit bulamadı.

VirusTotal

İstersen İnternetten arat bak senin için daha sağlıklı olur.
Benim anladığım kadarıyla herşeyine çöküyorlar.

VirusTotal

İstersen İnternetten arat bak senin için daha sağlıklı olur.
Benim anladığım kadarıyla herşeyine çöküyorlar.
Tamamdır kankam anladım. Eğer seni uğraştırmayacaksam VirusTotal sonucunu atma şansın var mı ona göre bir başlık açıp orada sorayım böyelikle arkadaşlar daha rahat anlarlar.

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı