Bir engele sahip olunca neden insanlar farklı bakıyor?

10 tane kırmızı kalemin içindeki mavi kalem diğerlerinden farklı değil midir? Niye ona mavi demedin? Yoksa ayrımcılık mı yapıyorsun?
O kalem mavi olduğu için dışlayacak mısın peki?

Benim dediğim engeli olduğu için ona farklı davranılması. Kalem ile insanı nasıl bir tutacağız, anlam veremiyorum gerçekten.
Okulda hiç söylenmiyor mu, "engeli olan insanlara ayrı davranmayın" diye?

Tamam engellidir, bir şey yapmaya daha fazla dikkat edersin fakat farklı davranmak yanlıştır.
Hayır. Toplu taşımada fiziki engellilere yer vermek, öncelik tanımak farklı davranmaktır. Neticede onu dışlamış olmazsınız.
Benim kastettiğim bu değil. Evet bu bir saygı göstergesidir, fakat o kişiye garip garip bakmak, farklı hareketler sergilemek (yer vermek vb. şeyler dışında) onu dışlamaktır.

O kalem mavi olduğu için dışlayacak mısın peki?

Benim dediğim engeli olduğu için ona farklı davranılması. Kalem ile insanı nasıl bir tutacağız, anlam veremiyorum gerçekten.
Okulda hiç söylenmiyor mu, "engeli olan insanlara ayrı davranmayın" diye?

Tamam engellidir, bir şey yapmaya daha fazla dikkat edersin fakat farklı davranmak yanlıştır.

Benim kastettiğim bu değil. Evet bu bir saygı göstergesidir, fakat o kişiye garip garip bakmak, farklı hareketler sergilemek (yer vermek vb. şeyler dışında) onu dışlamaktır.
[Dışlamaktır] AYNEN
Tabii ki, spor yap bugünden hemen başla, şaçlarını yatır arkaya başla, ayrıca senin ile iletişime geçebileceğim farklı bir platform var mı?

Sosyal medya kullanmıyorum hocam ):

Yeni konular

Geri
Yukarı