Bir engele sahip olunca neden insanlar farklı bakıyor?

Sıkılıyorum daralıyorum isyan ediyorum isyan abi neden ben diye sora ağlıyorum ve ağlıyorum.

Ya hocam bizde buraya sınava gelmiş gibi hissediyoruz, çok bir farkımız yok zaten. Hepimiz sonunda aynı yere geliceğiz.

Hocam isyan etmeyin çok günah. Allah bu dünya da sizi böyle yarattı ama belki öbür dünya da siz bizden daha bolluk bereket için de daha iyi bir hayat yaşayacaksınız? Belli olmaz hocam bunlar. Öbür dünya sınırsız bu dünya 3 günlük dünya. İsyan etmeyin hiçbir zaman asla bu yüzden isyan etmeyin. Allah öbür dünya da size çok güzel bir yer hazırlar.

İnşallah hepimize hocam inşallah.

Sıkılıyorum daralıyorum isyan ediyorum isyan abi neden ben diye sora ağlıyorum ve ağlıyorum.

Tanrı sana bu vermiş, Tanrı sana bunu verdiği için sonraki dünyada bizden daha bolluk içinde yaşayaçaksın, belki de ben cehenneme giderken sen cenneti garantiliyeceksin, kim bilir.

Tanrı sana bu vermiş, tanrı sana bunu verdiği için sonraki dünyada bizden daha bolluk içinde yaşayaçaksın, belki de ben cehenneme giderken sen cenneti garantiliyeceksin, kim bilir.

Bazen diyorum hocam LAN teyfik elin kolun var yakışıklı çocuksun şükür et eli kolu olmayan insanlar var.

Dıştan değil içten bir engel.

Disleksi [Öğrenme Güçlüğü] ): Lanet olsun böyle engelle.
Çünkü diğerlerinden farklısın, o yüzden diğer insanlar sana farklı bakıyor.
Bazen diyorum hocam LAN teyfik elin kolun var yakışıklı çocuksun şükür et eli kolu olmayan insanlar var.
Arkana bakıp şükretmek yerine, önüne bakıp güçlenmen gerekiyor.

Örnek ver.
Nasıl hocam bu kafayla nasıl.

Kafanı kullanamıyorsan, kullanma! Kendini geliştir, bir yerden gittiyse başka bir yerden gelebilir. Mesela spor yapıp vücut geliştirebilirsin. Mesela sen bir sporcu olsaydın kimse sana matematik sormayacaktı. Disleksi otizm gibi hayatının her noktasını etkilemez.
Diğerlerinden farklı davranıldığında teknik olarak onu dışlamış olmuyor musun?

10 tane kırmızı kalemin içindeki mavi kalem diğerlerinden farklı değil midir? Niye ona mavi demedin? Yoksa ayrımcılık mı yapıyorsun?

Kafanı kullanamıyorsan, kullanma! Kendini geliştir, bir yerden gittiyse başka bir yerden gelebilir. Mesela spor yapıp vücut geliştirebilirsin. Mesela sen bir sporcu olsaydın kimse sana matematik sormayacaktı. Disleksi otizm gibi hayatının her noktasını etkilemez.

10 tane kırmızı kalemin içindeki mavi kalem diğerlerinden farklı değil midir? Niye ona mavi demedin? Yoksa ayrımcılık mı yapıyorsun?

Bu güzeldi hocam.

Geri
Yukarı