Bir evde iki farklı modem kullanılabilir mi?

Artar ancak genelde modemler kablosuz olarak bağlanma gibi bir durumu yok 1 adet internet kablosu bağlantısı şart daha sonra yukarıda belirttiğim özelliklere sahipse panelinden ayarlayabilirsiniz.
Yok hocam direkt ana modemi değiştirmekten bahsediyordum ben.
LAN ve sadece güç girişi var gücü bağladıktan sonra ana modemden bir tane LAN kablosunu bağlıyorsun ve geriye bağladığın LAN kablolarına da internet gitmiş oluyor.
Teşekkürler.

Switch nedir hocam?

Şuan o ürünü kullanıyorum hocam ancak çok sorunlu, internetin ara sıra gitmesi, aşırı yavaşlamalar, ürünün interneti görmemesi ara sıra.

Farklı bir modem alsam, kapsama alanı artar mı Wi-Fi'nin? Şuan da bu ürünü kullanıyorum.
Switch internetini kablo yoluyla çoklayan cihaz. Modemden gelen interneti bir portuna takıp internet girişini sağlıyoruz diğer portlarından ise çıkışlarını.

Switch önermem kablosuz istediğin için, buraya attığın modemde Ap ve Router modlarını göremedim. Büyük ihtimalle yok. Ap ve Router modları bulunan cihaz almanı tavsiye ederim. 2. el de bulabilirsin.

Switch internetini kablo yoluyla çoklayan cihaz. Modemden gelen interneti bir portuna takıp internet girişini sağlıyoruz diğer portlarından ise çıkışlarını.

Switch önermem kablosuz istediğin için, buraya attığın modemde Ap ve Router modlarını göremedim. Büyük ihtimalle yok. Ap ve Router modları bulunan cihaz almanı tavsiye ederim. 2. el de bulabilirsin.

Hocam attığınız ürünü sadece kablo ile bağlayarak mı kullanabiliyoruz?

Teşekkürler hocam. Biraz daha araştırıp karar vereceğim sanırım. Modem değiştirmek işe yarar mı sizce? Ağ alanının artması açısından.

Modem değiştirmek tabii ki de anten seviyesine göre farklılık gösterir, ama evinde ya da kullandığın yerde çok fazla kolon, duvar vb. şeyler varsa çekim gücü azalır. Sana gönderdiğim cihazı modemin yetmediği yere benim tavsiyem; kablo çekerek kurup, orada da kablolu ve kablosuz şekilde internet kullanımı vermen en iyisi olacaktır.

Not: Mevcut modemi olabildiğince kullanıldığı yerin orta alanlarında bulundurmak her zaman daha iyidir. Örneğin: Ev ise; hol evin orta alanında bulunuyorsa holde.

Modem değiştirmek tabii ki de anten seviyesine göre farklılık gösterir, ama evinde ya da kullandığın yerde çok fazla kolon, duvar vb. şeyler varsa çekim gücü azalır. Sana gönderdiğim cihazı modemin yetmediği yere benim tavsiyem; kablo çekerek kurup, orada da kablolu ve kablosuz şekilde internet kullanımı vermen en iyisi olacaktır.
Yardımlarınız için teşekkür ederim hocam.

Geri
Yukarı