Bir evde iki internet olabilir mi?

TheBannerlord

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar bizim ev 2 katlı ve evin aşağısına neredeyse hiç internet gitmiyor, router aldık ama routera bağlanmıyor "internet yok güvenli" ilk başlarda çalışıyordu ama 2Mbps falan. İnternet sağlayıcısını aradığımızda ise bir evde 2 tane internet olamayacağını söyledi fakat elreann gibi yayıncılarda var?
(Router Ethernet ile olmuyor ve biliyorum çok konu başlığı var ama detaylı bir bilgi almak istiyorum)

Bir evde iki abonelik olabilir. Sizin durum farkli yapmanız gereken en sağlıklı kurulum router'a kablo çekmek ve ikinci kata router'i kurmak. Yoksa çok verimli olmaz hatta dediğinize göre çalışmıyor bile. Evimde VDSL Turknet kullanıyorum ve bu gün fiber GIBIRNet'e başvurdum. İki aboneligim olacak tabi ilerde VDSL olanı iptal ettireceğim.

Merhabalar bizim ev 2 katlı ve evin aşağısına neredeyse hiç internet gitmiyor, router aldık ama routera bağlanmıyor "internet yok güvenli" ilk başlarda çalışıyordu ama 2Mbps falan. İnternet sağlayıcısını aradığımızda ise bir evde 2 tane internet olamayacağını söyledi fakat elreann gibi yayıncılarda var?
(Router Ethernet ile olmuyor ve biliyorum çok konu başlığı var ama detaylı bir bilgi almak istiyorum)

Mantıken senin kapına kablo geliyor ve modemine bağlı değil mi bu kabloda evinizin büyük ihtimal bodrum katında bunun içindede portlar var eğer fazladan port varsa olması gerekir ama yoksa nereye bağliyacaklar

Eğer evinizi 2 aileli ev olarak satın aldıysanız ve iki kaıtnıda siz kullaniyorsanız bir tane daha internet gelecektir.

Kablo yöntemi ile aşağa kata router bağlarsanız 2. modem olarak iş görecektir bence.

Bir evde iki abonelik olabilir. Sizin durum farkli yapmanız gereken en sağlıklı kurulum Router'a kablo çekmek ve ikinci kata Router'i kurmak. Yoksa çok verimli olmaz hatta dediğinize göre çalışmıyor bile. Evimde VDSL TurkNet kullanıyorum ve bugün fiber GIBIRNet'e başvurdum. İki aboneligim olacak tabii ileride VDSL olanı iptal ettireceğim.

Ya onu düşündük ama çok çirkin olur dedik ve ev kira o yüzden olmuyor ne yazikki...

Ya onu düşündük ama çok çirkin olur dedik ve ev kira o yüzden olmuyor ne yazikki...
O zaman router sayısını artiracaksiniz fakat buda kendi çapında sıkıntılara yol açar. Gecikme vs gibi. Öncelikle internet olan kat ve diğer kat arasına bir yere bir router sonra 2. Kata başka bir router şeklinde kurulum yaparsanız olur.

Geri
Yukarı