Bir flash bellekle hem Linux hem de Windows çalıştırılabilir mi?

ztKK99

Hectopat
Makaleler
2
Soru başlıktaki gibi "bir flash bellekle hem Linux hem de Windows çalıştırılabilir mi?". Kurduktan sonra başlatma seçeneklerinden seçebiliyor muyuz(Windows ya da Linux diye)?
Not: "Windows çalıştırılabilir mi" diye sorarken format atma işlemi için demek istedim.

Hayır. Flash belleğe Linux yazdıktan sonra Windows yazmak isterseniz Windows ISO dosyası ile yazma işlemi yapmanız gerekir.

Anladığım kadarıyla flash belleği harici depolama birimi gibi kullanmak istiyorsunuz. Eğer elinizde bir tane de ISO yazdırabilmek üzere flash varsa, yani iki işletim sistemi kurmak istediğiniz flash'a ISO'yu kurmak üzere bir USB'niz daha var ise neden olmasın. Öncesinde belleğinizi biri ext4, biri NTFS olmak üzere iki depolama birimine ayırmanızı tavsiye ederim.

Anladığım kadarıyla flash belleği harici depolama birimi gibi kullanmak istiyorsunuz. Eğer elinizde bir tane de ISO yazdırabilmek üzere flash varsa, yani iki işletim sistemi kurmak istediğiniz flash'a ISO'yu kurmak üzere bir USB'niz daha var ise neden olmasın. Öncesinde belleğinizi biri ext4, biri NTFS olmak üzere iki depolama birimine ayırmanızı tavsiye ederim.
Yani 1 flash belleği 2 flash bellekmiş gibi mi göstericeğiz?
@ztKK99 Kastınız multiboot mu? Hem Linux hem Windows yazabilirsiniz.
Linux multiboot, Windows ise format işlemleri için.

Yeni konular

Geri
Yukarı