Bir günde 2 mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

mertpivvo

Kilopat
Makaleler
4
Daha fazla  
Bundan saatler önce mavi ekran yemiştim, Bloons TD 6 oynuyordum, 179. tura falan gelmiştim. Ekranda bir sürü efekt çok fazla balon (yaklaşık 300-500 bin) oyun 2-3 FPS falan. İşlemci fazla zorlanmıyor. %50 işlemciden yiyor oyun arkada tabii, geri kalan kısmı ise Chrome video izlediğim için %50 yiyordu. Öyle Chrome'da kasma vs. yoktu. Bana oyun PC'yi zorladığı için mavi ekran veriyor gibi geliyor umarım öyle değildir. Söylediğimi anlamayanlar için oyun arkada duruyor, 5 dakikada bir kontrol ediyoru,m geri kalan zamanda Chrome'da dolaşıyorum.

Ekran kartı driverları güncel.

minidump

Son düzenleyen: Moderatör:
1610230237152.png

RAM ile ilgili mavi ekran almışsınız gözüküyor. O yüzden Memtest86 testi yapın. Sonuçları paylaşın.

Memtest86 ile RAM Testi - YouTube
Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı | Technopat Sosyal

"sfc /scannnow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Driver Booster kullandınız mı hiç?

Farenin USB çıkışını tak çıkart yap.

Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelle.

Windows10 sürümün çok eski. Bu yüzden yeni bir Windows10 sürümüne geçmeni tavsiye ederim. Bunun farkında mısınız?

Eki Görüntüle 827008

RAM ile ilgili mavi ekran almışsınız gözüküyor. O yüzden Memtest86 testi yapın. Sonuçları paylaşın.

Memtest86 ile RAM Testi - YouTube
Memtest86 USB'den Çalışan RAM Test Programı | Technopat Sosyal

"Sfc /scannnow" rehberini uygula.
SFC /scannow komutu nedir? Ne işe yarar? | Technopat Sosyal

Driver Booster kullandınız mı hiç?

Farenin USB çıkışını tak çıkart yap.

Ekran kartı sürücün güncel değil ise güncelle.

Windows10 sürümün çok eski. Bu yüzden yeni bir Windows10 sürümüne geçmeni tavsiye ederim. Bunun farkında mısınız?

Sürücü güncel yazmıştım.

Fare ile mavi ekran hatasının bağlantısı ne?

Driver Booster kullanmıyorum, PC'ye tek yüklediğim driver ekran kartı driverı onu da manuel yüklüyorum.

3-4 ay önce de mavi ekran alıyordum, Memtest yapın demişlerdi yaptım bir sonuç çıkmadı.

PC'de egzoz fan kullanmıyorum sebebi ise çok fazla ses çıkartıyor 4 pin bağlantı olduğu için kontrol edemiyorum. CPU: C2 Quad Q6600 boşta 45-50C. Acaba RAM'ler yük altında iken zorlanıp fazla ısındıktan sonra voltaj yetmediği için falan mavi ekran vermiş olabilir mi? PC'ye OC yapmadım o yüzden yazıyorum bunları.
Evet Windows 10 1709 sürüm iso dosyasını bilerek indirip eski sürüm yükledim daha hızlı olduğunu iddia eden şahıslar vardı fakat pek bir performans farkı yok. Güncelleyeceğim fakat üşeniyorum, zaten güncellesem devasa bir performans artışı veya düşüşü olmayacak bu yüzden haftaya falan güncellemeyi düşünebilirim.

Sadece fare ile alakalı küçük bir ".sys" hatası gördüm. O yüzden yazdım.

RAM'ler yük altında fazla ısınıp voltaj yetmediği nedeni olabilir mi bilmiyorum.

Memtest86 testinde hata bulmadı değil mi? Değişik bir sorun var o zaman.

Sadece fare ile alakalı küçük bir ".sys" hatası gördüm. O yüzden yazdım.

RAM'ler yük altında fazla ısınıp voltaj yetmediği nedeni olabilir mi bilmiyorum.

Memtest86 testinde hata bulmadı değil mi? Değişik bir sorun var o zaman.
Hocam şu anda memtest yapsam 1 saat sürer, (RAM 6GB) yarım saat sonra yatacağım yarın memtest testi yapıp atarım, umarım bakarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı