Bir haftada ezber yapılır mı?

513252

Hectopat
Makaleler
2
Bir drama projesinde görev alacağım, bir arkadaşımız ayrıldığı için onun sözlerini de ezberlemem lazım.
Bir hafta kaldı, ezberim çok iyi değil.
Sizce sözlerini yazıp okuyarak ezberleyebilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Strese girmeden sakin kafayla rahat bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyorum. Tabii herkesin ezber yöntemi farklı kimileri yazarak, kimileri sadece okuyarak ezber yapabilir. Sizin yönteminiz ne olursa olsun sakin kafa ve strese girmeden yapmak önemli. Tabii uzunluğunu bilmiyorum ama yapılmayacak kadar değildir diye düşünüyorum.

Strese girmeden sakin kafayla rahat bir şekilde yapabileceğinizi düşünüyorum. Tabii herkesin ezber yöntemi farklı kimileri yazarak, kimileri sadece okuyarak ezber yapabilir. Sizin yönteminiz ne olursa olsun sakin kafa ve strese girmeden yapmak önemli. Tabii uzunluğunu bilmiyorum ama yapılmayacak kadar değildir diye düşünüyorum.
Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Sahneye çıkıp yaklaşık 100 kişinin önünde bir şiir dinletisi yapacağız, bu yüzden biraz gerginim.

Ezberlemem gereken kısım sanatçının biyografisi ile ilgili, umarım halledebilirim.

Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.

Sahneye çıkıp yaklaşık 100 kişinin önünde bir şiir dinletisi yapacağız, bu yüzden biraz gerginim.

Ezberlemem gereken kısım sanatçının biyografisi ile ilgili, umarım halledebilirim.
Dediğim gibi her şeyin başı kesinlikle sakinlik ve rahat bir kafa. Ne kadar strese girerseniz gözünüzde o kadar büyür ve zorlanırsınız. Eminim bu işi rahat bir şekilde halledeceksiniz.

Rica ederim ve iyi gösteriler diliyorum.

Sahneye çıkıp yaklaşık 100 kişinin önünde bir şiir dinletisi yapacağız,
Hocam sadece buradan yola çıkarak hem buraya değinmek istiyorum hem de onun üzerinden bir şey söylemek istiyorum. Öncelikle 100 kişi çok değil, 100 kişi diyerek siz olayı büyütüyorsunuz. Karşınızdaki o kişiler zaten bunun aşırı profesyonel bir şey olmayacağını biliyorlar ve beklenti içerisinde değiller. Hani iyi bir performans olmalı elbette ama sizden tabii ki bir Holywood yıldızı edasıyla performans göstermenizi beklemiyorlar :D Örneğin YouTube'da bunun aynısını yaparak çektiğiniz bir videoyu yayınlasanız ve 500-600 izlenme gelse aynısının 5-6 katı fazla insan izlemiş olacak sizi. Karşınızda sizi görüyor 100 kişi ama inanın aynı şey. Aynı şey değil derseniz yine büyütmüş olursunuz boşuna stres yaşarsınız. Böyle düşünmeye başladığınız zaman bir rahatlama gelir ve o kısım aklınızdan uçar gider, böylelikle daha rahat odaklanabilirsiniz ezbere. Ezber konusunda da zorlanıyorsanız orada yapacağınız şeyleri tekrarlayarak her defasında aynı şekilde aynı şeyleri devam ettirin. Umarım bunların faydası olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı