Bir Hedefiniz Var Mı?

Bilgisayar öğretmenliği okuyorum. Savunma alanında özellikle İHA gibi insansız sistemlerde onlarca firmayı karşıma alabileceğimi gördüm. "Mühendislik" öğrencisi olmadığım için kendi hocalarım bile takmıyor. Anlamıyorum arkadaş. Algoritmik ve stratejik düşünme olarak çok ilerdeyim. Yazılımdan da baya anlıyorum. Kendi yapay zeka algoritmalarıı da tasarlamaya başladım ama yok, yaranamıyoruz arkadaş. Hedeflerim geliştirdiğim İHA'nın TSK'nın envanterinde bulunanlardan daha iyisini yapmak. Hala geliştiriyorum ama görünüşe göre kimse takmayacak. Galiba gelecekteki "Hedefim" fakir Afrika ülkeleri olacak 😔.

Bilgisayar öğretmenliği okuyorum. Savunma alanında özellikle İHA gibi insansız sistemlerde onlarca firmayı karşıma alabileceğimi gördüm. "Mühendislik" öğrencisi olmadığım için kendi hocalarım bile takmıyor. Anlamıyorum arkadaş. Algoritmik ve stratejik düşünme olarak çok ilerdeyim. Yazılımdan da baya anlıyorum. Kendi yapay zeka algoritmaları da tasarlamaya başladım ama yok, yaranamıyoruz arkadaş. Hedeflerim geliştirdiğim İHA'nın TSK'nın envanterinde bulunanlardan daha iyisini yapmak. Hala geliştiriyorum ama görünüşe göre kimse takmıycak. Galiba gelecekteki "Hedefim" fakir Afrika ülkeleri olcak 😔.

Ben de kendime göre kimsenin takmadığı işlerle uzun süredir uğraşıyorum, elime de şu anlık hiçbir şey geçmiyor ama devam ettireceğim. Belki de umarım bir noktadan sonra dikkate alınacaktır. Kendini bu alanda geliştirmişsen, geliştirmeye de devam ediyorsan ve zevk de alıyorsan bence bırakma. Umarım bir gün değerlenecektir. Şu an yaptığım uğraşım ellerimden kayıp giderse ne olacak ki? Daha basit, tembelliğe yatkın, sade ve mutsuz bir hayat kalacak bana da. En azından bu şekilde hayatıma yön vermeye çalışıyorum ve bir uğraşım olduğu için mutlu oluyorum. Tabii ben bunu yaparken de zevk alıyor ve aylar geçtikçe de geliştiğimi görebiliyorum. Bazen zorlandığım oluyor, bitirmek istiyorum ama yine de bırakmıyorum. Potansiyelimizi zorlamalıyız. Sonuç olarak hayat senin, karar senin ama vazgeçmeyi önermem. Her şey istediğin gibi olsun.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı