Bir insanı ne kadar sürede unutursunuz?

Geçtiğimiz aylarda belki rastlamışsınızdır sevdiğim kişinin beni terk ettiğiyle ilgili bir konu açmıştım. Görmediyseniz de öğrenmiş oldunuz. Bu olayın üzerinden yaklaşık bir 6 ay geçti. Etrafımdaki insanlar 2-3 aya unutursun dert etme dediler ancak ben unutamadım. İyiye gitmiyor değilim eskisinden daha az üzülüyorum daha az canım yanıyor ama yine de hala geçmiş değil. Hala daha etrafımda onu görüyorum ve onu özlüyorum. Durumun böyle olmasından dolayı arkadaşlarım takıntı haline gelmiş sende diyorlar. Sizce bu doğru mu?

Siz sevdiğiniz insanı ne kadar sürede unutursunuz? 6 ay fazla bir süre midir? Bilmeyenler için bu insanla 2 senem geçti pek kısa bir süre değil dolayısıyla anılar çok fazla bunun da etkisi vardır kesinlikle. Sizce psikolojik tedavi görmeli miyim?

Unutmak diye bir şey yoktur. Sadece bloke edebilirsin. Bunun yolu da farklı durumlarla, faaliyetlerle o anları baskılamaktan geçer. Delinin vapurda yaptığı gibi; salla de geç.

Unutmak diye bir şey yoktur. Sadece bloke edebilirsin. Bunun yolu da farklı durumlarla, faaliyetlerle o anları baskılamaktan geçer. Delinin vapurda yaptığı gibi yap; salla de geç.

Kolay kolay unutamam, hatta arşivci bir tutumun olduğu için unutmam kısa süre de olmaz. Unuturum ama yine de aklımın bir köşesinde kalır. Sanırım kendimde en sevmediğim özelliğim bu.

Unutmaktan kastın geçmişi hatırlayıp bir şey hissetmemekse benim ilk ilişkimin bitişinde 1-1,5 seneyi bulmuştu. Genelde ilk aşkların acısı uzun sürüyor. Sonrakilerde bu süre kademeleri olarak düşüyor. 5-10 ilişki yaşadıktan sonra isimlerini bile hatırlamamaya başlıyorsun.

Fazla ilişkinin en kötü yanı ise hissizleşmek. İlklerin heyecanının 10'da birini bile yaşatmıyor sana, seni seviyorum derken bile yapmacık oluyorsun. Şimdi bekle ölene kadar eski heyecanı hissedecek birisini bulasın. Ayrılık sonrası aşk acısını yaşayabilmek bile güzeldi.

Son düzenleme:
Eğer hatırlatıcı bir şarkı, mekan, eşya, bir eylem veya söylemi yoksa unutmak uzun sürmez. Bu zamana kadar kimseyi unutmak için çaba göstermedim, çünkü o eforu harcamaya değer bir insan hayatıma girmedi, giremez de.

Birini unutmak istiyorsan onunla yaşadıklarını değil,onun sana yaşattıklarını hatırlayacaksın.Üstelik sadece bir sevgili için kendini paralama.Elini sallasan ellisi.Hayatını yaşa :)
Birini unutmak istiyorsan onunla yaşadıklarını değil,onun sana yaşattıklarını hatırlayacaksın.Üstelik sadece bir sevgili için kendini paralama.Elini sallasan ellisi.Hayatını yaşa :)
Ayrıca ben o güne unuturum.Kendisi kaybeder.

Kendi kendine mutlu olamazsan, yeni birisiyle birlikteyken de mutlu olamazsın... Demişti bir arkadaşım, o günden sonra hayatım değişti.

Lütfen bunu düşün, umarım yardımı olur.

Eğer hatırlatıcı bir şarkı, mekan, eşya, bir eylem veya söylemi yoksa unutmak uzun sürmez. Bu zamana kadar kimseyi unutmak için çaba göstermedim, çünkü o eforu harcamaya değer bir insan hayatıma girmedi, giremez de.
Onu bana hatırlatacak her şeyden uzaklaştım, oynadığı oyunları oynamıyorum, dinlediği sanatçıları her ne kadar ben de seviyor olsam dahi dinlemiyorum. Sırf daha çabuk rahata erebilmek için. Bu sevgi konularında sanırım biraz zayıf bir insanım çok etkilendim bu durumdan.

Ortaokuldayken benim de birisi hoşuma gitmişti başıma iş gelir diye açılmamıştım. Şimdi mezun oldum liseye geçtikten beri hiç konuşmadım ama hala aklımda. Yani yeni birini bulana kadar zor iş. Ben bulamadım. Tam 5 sene geçti.

Yeni konular

Geri
Yukarı