Bir insanı ne kadar sürede unutursunuz?

Geçtiğimiz aylarda belki rastlamışsınızdır sevdiğim kişinin beni terk ettiğiyle ilgili bir konu açmıştım. Görmediyseniz de öğrenmiş oldunuz. Bu olayın üzerinden yaklaşık bir 6 ay geçti. Etrafımdaki insanlar 2-3 aya unutursun dert etme dediler ancak ben unutamadım. İyiye gitmiyor değilim eskisinden daha az üzülüyorum daha az canım yanıyor ama yine de hala geçmiş değil. Hala daha etrafımda onu görüyorum ve onu özlüyorum. Durumun böyle olmasından dolayı arkadaşlarım takıntı haline gelmiş sende diyorlar. Sizce bu doğru mu?

Siz sevdiğiniz insanı ne kadar sürede unutursunuz? 6 ay fazla bir süre midir? Bilmeyenler için bu insanla 2 senem geçti pek kısa bir süre değil dolayısıyla anılar çok fazla bunun da etkisi vardır kesinlikle. Sizce psikolojik tedavi görmeli miyim?

Unutmayacaksın, hiçbir zaman.
Alışacaksın, zaman zaman.

Unutmak değil de umursamamaya başlamak için 1 gün bile yeterli ama onun şartı da eğer yeteri kadar bıktırdıysa, illallah ettirdiyse, aradaki sevgi bittiyse üstünden yük kalkmış gibi bile oluyor.

Bu, o kişiye ne kadar bağlandığına ve birbirinizden uzaklaşmanızın sebebine göre değişir diyeyim. Belki yokluğunu ömür boyu unutamazsın, belki de yokluğu kısa bir süre sonra hiçbir şey ifade etmez.

Bu bahsettiğim kişi ilk sevgilim sayılır esasen, diğerleri çocukluktu hep ciddi bir his bile yoktu içimde. Açıkçası başka birini istemiyorum, şu an başka birinden hoşlanabileceğimi de sanmıyorum.

Umarım daha fazla uzamadan unuturum, yorumlarınız için teşekkürler bu durumun sandığımdan daha uzun olabileceğini öğrenmiş oldum kendimi işime verip daha hızlı geçmesini bekleyeceğim.

Yeni konular

Geri
Yukarı