Bir kişi kaç SIM alabilir?

equator

Hectopat
Yer
Midland
Daha fazla  
Hayır.

Kutuyla getirebilir.

Telefonu 120 gün kayıt ettirmeden kullanabilirsin. 120 gün sonunda devlet telefonu kilitler, şebekeye bağlanamazsın. SİM kart çalışmaz yani. Telefonu kaydettirme işi ise biraz sancılı. Telefonu bir kişinin kimliği veya pasaportu üzerine kaydedebilirsin. Buraya kadar iyi ama işin sancılı kısmı bu kayıt şartları. Öncelikle üzerine kaydedilecek kişi son 365 gün içinde yurt dışından ülkeye giriş yapmış olmalı. Ayrıca yine bu kişi son 2-3 yıl içerisinde üzerine başka herhangi bir telefon kaydettirmemiş olmalı, kayıttan sonra da 2-3 yıl başka telefon kaydedemez. Bir başka şart ise kayıttan sonraki 3 yıl telefon sadece kaydedilen kişi adına açılan hatlarla kullanılabilir. Yani baban adına kaydedersen içindeki SİM kart da baban adına alınmış olmalı. Son olarak da 2700 TL İMEİ kayıt ücreti var.

Detaylı bilgi için:

Kendim daha 2-3 hafta önce iPhone 13 getirtip adıma kaydettim. Herhangi bir sorunda yardımcı olurum.
Merhaba, abim yurtdışından gelirken bana iPhone getirmeyi teklif etti fakat benim pasaportum yok. Abim kendi pasaportuna telefonu işletse, ben hattımı buraya gelince abimin üstüne aktarsam yine aynı telefon numaramla o telefonu kullanabilir miyim? Bir de abimin adına kayıtlı kaç SIM kartı olabiliyor ki sonra kendi hattında sorun olmasın? Yani hem abim kendi hattına hem de benim kullandığım yine onun adına kayıtlı SIM kartı olarak 2 tane aktif SIM kartı kullanabiliyor mu?

Istediginiz kadar kullanilabiliyor diye biliyorum. Banka marti gibi her kisiye bir adet degil yani.

Evet 2 tane sim kart kullanabilir diye biliyorum

Merhaba, abim yurtdışından gelirken bana iPhone getirmeyi teklif etti fakat benim pasaportum yok. Abim kendi pasaportuna telefonu işletse, ben hattımı buraya gelince abimin üstüne aktarsam yine aynı telefon numaramla o telefonu kullanabilir miyim? Bir de abimin adına kayıtlı kaç SIM kartı olabiliyor ki sonra kendi hattında sorun olmasın? Yani hem abim kendi hattına hem de benim kullandığım yine onun adına kayıtlı SIM kartı olarak 2 tane aktif SIM kartı kullanabiliyor mu?
Üzerine 2 SIM kartı olması sorun olmaz. Dediğine göre onun üstüne olacağından sorun olmaz. Getirsin.

Normalde evet ama yurtdışı telefonun adına kayıtladıktan sonra kalan simleri kullanabildiğini en iyisi operatöre sormak bence.

Sıkıntı olmaz. Kaç SIM olur bilmem ama benim annemin üzerine 3 tane var galiba şu an. Asıl olay pasaporta son 2-3 yılda telefon kaydetmemiş olacak, kullanılacak SIM ve pasaport aynı olacak, pasaport sahibi ülkeye 1 yıl içinde giriş yapmış olacak. Ocak ayinda kayıt ücreti 6100 Tl falan olacak, su an 2700 TL. Acele edin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı