Bir kişiye ait TC kimlik no ve bazı diğer bilgiler ile neler yapılabilir?

mentlegenbruh

Centipat
Herkese iyi günler.

Bir kişiye ait ad soyad, TC kimlik numarası ve nüfusa kayıtlı olunan il/ilçe bilgilerine sahip olan birisi neler yapabilir ve öğrenebilir? Yaklaşık 3 yıl önce League of Legends hesabımı sattığım kişi güvenlik önlemi gerekçesiyle benden bu bilgileri talep etmişti, ben de vermiştim. İnternette gezinirken TC kimlik numaraları ile ilgili bazı forum başlıklarına rastladım ve okuduklarım beni gerçekten tedirgin etti, zaten neredeyse obsesif derecede "overthinking" problemi olan birisiyim ve günlerdir resmen hayat kalitem düştü. :(

Cevap verecek olan herkese teşekkürler.

Herkese iyi günler.

Bir kişiye ait ad soyad, TC kimlik numarası ve nüfusa kayıtlı olunan il/ilçe bilgilerine sahip olan birisi neler yapabilir ve öğrenebilir? Yaklaşık 3 yıl önce League of Legends hesabımı sattığım kişi güvenlik önlemi gerekçesiyle benden bu bilgileri talep etmişti, ben de vermiştim. İnternette gezinirken TC kimlik numaraları ile ilgili bazı forum başlıklarına rastladım ve okuduklarım beni gerçekten tedirgin etti, zaten neredeyse obsesif derecede "overthinking" problemi olan birisiyim ve günlerdir resmen hayat kalitem düştü. :(

Cevap verecek olan herkese teşekkürler.
Merak etmeyin sizin onayınız dahilinde olmazsa çok birşey yapamaz. Ama neden böyle bir şey yaptığınızı kusura bakmayın ama ANLAYAMIYORUM. Kim birisine güvenmek için T.C kimlik numarası talep eder? İsim soyisim her neyse ama T.C...
Yaptığınız yanlış birdaha böyle bir hataya düşmeyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı