Bir Klasörden Başka Klasöre Otomatik Dosya Taşıma

ozencaner

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Öncelikle şunu belirteyim ki yazılım hakkında çok bilgi sahibi değilim. Merak ettiğim şey bir klasörden başka bir klasöre otomatik dosya taşıma işlemi yapılabilir mi?
Yani bir örnek vermek gerekirse; bilgisayarımdaki "C:\Users\Casper-11\Downloads" klasörüne herhangi dosya düştüğünde bilgisayar kendisi bunu otomatik olarak "E:\Yeni klasör" klasörüne taşıyabilir mi? Taşıyabilirse bunu nasıl yapabilirim, nasıl bir yol izlemem gerekir?

Bir örnekle anlatayım mantığını kavraman için bilgisayar açıldığında açılan bir uygulama var ve timer ile sürekli "C:\Users\Casper-11\Downloads" klasörünün içinin dolu mu boş mu olduğunu kontrol ediyor eğer klasörün içi dolu ise gerekli komut ile klasördeki dosyaları "E:\Yeni klasör" klasörüne atıyor.
Şimdi bunlar için yapacağın programlama dilinde (örneğin c# olsun) c# dosya klasör işlemleri, c# bilgisayar açıldığında program açılsın, timer kullanımı gibi türevlerde aratabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir örnekle anlatayım mantığını kavraman için bilgisayar açıldığında açılan bir uygulama var ve timer ile sürekli "C:\Users\Casper-11\Downloads" klasörünün içinin dolu mu boş mu olduğunu kontrol ediyor eğer klasörün içi dolu ise gerekli komut ile klasördeki dosyaları "E:\Yeni klasör" klasörüne atıyor.
Şimdi bunlar için yapacağın programlama dilinde (örneğin c# olsun) c# dosya klasör işlemleri, c# bilgisayar açıldığında program açılsın, timer kullanımı gibi türevlerde aratabilirsin.

Aslında bu olayı yapmak istediğim cihaz bilgisayar değil. Lafı uzatmamak için bilgisayar dedim. Şöyle söyleyeyim, marketlerdeki barkotları okumaya yarayan cihazın kablosuz modelleri ile çalışma yapıyoruz. Bu cihazlara aynı zamanda hafıza kartı da takıyoruz. Cihaza aldığımız veriler örnek olarak "E:\My Documents" klasörüne düşüyor. Ben bilgiler bu klasöre düştüğü anda "Storage Card" klasörüne otomatik olarak aktarılsın istiyorum. Bahsettiğim gibi yazılımdan da pek anlamıyorum ama cihazın içine herhangi bir .dll dosyası vb. uyarlanarak bunu yapmam mümkün mü ve nasıl yaparım merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı