Bir kural koyabilseydiniz hangi kuralı koyardınız?

Bu kural daha açılabilir. Mesela kesin yaptığı bilinmedikçe herkes masumdur.
Evet ama diyelim ki her türlü kanıt adamı gösteriyor, şahitler de var ve kesin yaptı diyorlar. Ama belli bir süre sonra anlaşılıyor ki kanıtlar sahte ve şahitler yalançı. O zaman ne olacak ? Üstelik böyle bir kuralın konulması da sıkıntı çünkü suç işleyenler ben yapmadım der, kesin kanıtlayamazsınız der ve böylelikle eli, dişi gitmez. Ama oysaki suçlu. Yani her türlü saçma oluyor bu kural.

Evet ama diyelim ki her türlü kanıt adamı gösteriyor, şahitler de var ve kesin yaptı diyorlar. Ama belli bir süre sonra anlaşılıyor ki kanıtlar sahte ve şahitler yalançı. O zaman ne olacak? Üstelik böyle bir kuralın konulması da sıkıntı çünkü suç işleyenler ben yapmadım der, kesin kanıtlayamazsınız der ve böylelikle eli, dişi gitmez. Ama oysaki suçlu. Yani her türlü saçma oluyor bu kural.

Dedim olabilir.

İdeolojiler Faşizm, Komunizm gibi olur. Mesela Faşizm yönetimi ayrı bir yönetimdir Komunizm yönetimi ayrı bir yönetim. Peki Atatürkçülük nasıl bir yönetim? Ayrıca 6 oka da oy verenler sorgulamadan, doğrusuyla yanlışıyla kabul ediyor. O zaman 6 ok ayrı bir din.

Amacın tartışma çıkarmak mı ? Atatürkçülük bir ideolojidir kendi fikirleri vardır, faşizm veya komünizmde bir ideolojidir. Sorgulamak konusunda başka kitlelelerle karıştırmışsın zaten Atatürkçülüğün kendisi bizzat sorgulamayı öğretir. Atatürk kendi sözleri bilimle çelişirse bilimi seçin demiştir, yani Atatürkçülük hep ileri giden bir ideolojidir.

Geri
Yukarı