Bir laptop tanıtımından beklediğiniz şeyler nelerdir?

ArtiAnius

Centipat
Makaleler
7
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
KASA : İNTEL İ3 12100F / ASUS PRİME H610M-K / GOODRAM 2X8 GB RAM 3200MHZ / MLD M300 500GB M.2 SSD / ASUS DUAL RX6600 / RAMPAGE ZUKO
Arkadaşlar bir laptop incelemesini yazıya dökmek istiyorum ve sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Sizler bir laptop incelemesinde neye bakarsınız, daha çok hangi özelliği sizler için önemlidir?

Arkadaşlar bir laptop incelemesini yazıya dökmek istiyorum ve sizlerin tavsiyelerine ihtiyacım var. Sizler bir laptop incelemesinde neye bakarsınız, daha çok hangi özelliği sizler için önemlidir?

Tanıtım yapacağınız laptop Gaming mi yoksa iş tarzı laptop mu? Her iki türlü de laptop taşınan bir cihaz olduğu için özellikle hafif olması ve şık bir tasarımı olması dikkat çekecektir. Onun dışında güçlü olması da ayrı bir mevzu. Laptop kullanan birisi olarak yazıyorum. Ben taşımıyorum ama yine de insanlar için önemli bir faktör. Arkadaşın dediği gibi RGB renkler ve klavye hissiyati da şık tasarıma giriyor benim için.

Malzeme kalitesi beni çok ilgilendiriyor.

Oyun bilgisayarı ise sıcaklık değerleri, oyun performansı.
İş bilgisayarı ise ekran süresi ve ekran panel kalitesi de yine önemli.
Ses kalitesi her ikisi için de önemli ancak ses yüksekliği değil direkt olarak kalite ve ses gecikmesi de bir etken. Oyun bilgisayarlarında bu ses giriş gecikmeleri genelde çok olur.

Klavyenin RGB olması vb sizler için önemli mi fanların vb konu mu?
RGB degil de en azindan beyaz bile olsa bir isiklandirmasi olmasi onemli, sahsen cogunlukla karanlikta kullaniyorum ve her ne kadar ezbere bilsem de tuslarin yerini bazen klavyeye bakmam gerekiyor. Son sorunuzu anlayamadim. Fan konumlari demek istediyseniz eger, onemi yok benim icin.

hp victus modelini tanıtmayı düşünüyorum ağırlık ve tasarımına baya dikkat çekiceğim fanların çıkışları falan onlara baya dikkat çekmeyi planlıyorum

zamanında pc nin kalitesini minecraft tnt testi ile yapardık öyle mi yapsam acaba :D
Tanıtım yapacağınız laptop Gaming mi yoksa iş tarzı laptop mu? Her iki türlü de laptop taşınan bir cihaz olduğu için özellikle hafif olması ve şık bir tasarımı olması dikkat çekecektir. Onun dışında güçlü olması da ayrı bir mevzu. Laptop kullanan birisi olarak yazıyorum. Ben taşımıyorum ama yine de insanlar için önemli bir faktör. Arkadaşın dediği gibi RGB renkler ve klavye hissiyati da şık tasarıma giriyor benim için.

RGB degil de en azindan beyaz bile olsa bir isiklandirmasi olmasi onemli, sahsen cogunlukla karanlikta kullanıyorum ve her ne kadar ezbere bilsem de tuslarin yerini bazen klavyeye bakmam gerekiyor. Son sorunuzu anlayamadim. Fan konumlari demek istediyseniz eger, onemi yok benim icin.

Fan konumundan bahsetmiştim hocam bazılarında fanlar tam olarak arkaya sağa sola mı alta mı havayı veriyor bunlar biraz önemli olanlar var. Bir de işlemci ekran kartının konumu çok önemli olabiliyor diye düşünüyorum wasd tuşlarının ısınmaması adına.

Kasa kalitesi
Batarya performansı
Sıcaklık
Sessiz fan
Ağırlık
Ekran
Klavyede ışık olması (Gece kullanımı için [rgb şart değil])
SD kart okuyucu, USB C, USB, HDMI gibi girişlerin bulunması dongle a ihtiyaç duymamam
En az 2 slot RAM girişi bulunması
Harici ekran kartı olması
Benim için önemli özellikler bunlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı