Bir mesajı raporlamak tüm konu için yeterlidir

Yanlış bilgi içeren mesajları doğru bilginin kaynağı ile beraber raporlamanız gerekiyor. Yanlış bilgi deyip kaynak vermezseniz oldukça belli yanlış bilgilendirme olmadığı sürece işlem yapılmaz.

Bir içeriği yanlış bilgi nedeniyle rapor etmeden önce sağlam kaynak araştırması yaptığınızdan ve doğru bilgiyi konuya kaynak belirterek yazdığınızdan emin olun. Bu kurala uymayan raporlar dikkate alınmaz ve kullanıcı cezalandırılır.

Bir tane mesajı raporlamanız yeterli olacaktır
Tek tek raporlamak gerekiyor. Bir ara bir mesajı raporladım, altında da bariz kural ihlali vardı. Moderatörün ona işlem yapmadığına şahit olmuştum.

Tek tek raporlamak gerekiyor. Bir ara bir mesajı raporladım, altında da bariz kural ihlali vardı. Moderatörün ona işlem yapmadığına şahit olmuştum.

Gözden kaçabiliyor. Düşünüldüğünden daha yoğun olduğu anlarda benim de gözümden kaçan şeyler vardır elbet. Ayrıca ekipte herkes insan ve hatasız kul olmaz lafını bilirsiniz. Eğer bir süre sonra işlem yapılmazsa dediğiniz o altındaki mesajı da raporlayabilirsiniz. Şimdiden herkese anlayışı için teşekkürler :)

Aynı yanlış bilgilendirmeye sahip olduğunu düşündüğünüz mesajların numarasını da yanlış bilgininin açıklamasının altına ekleyebilirsiniz. Farklı yanlış bilgilendirmeler söz konusu ise mecburen tek tek raporlamanız gerekmekte :)

Bu kısım çok zahmetli. Her ürün ile ilgili elimizde kanıtlanmış bir veri yok. En basiti "x SSD alınır mı" diyen birisine gelen mesajların yarısı "alma kronik sorunlu" deniyor ama kronik sorun olduğuna dair kimse bir veri sunmuyor. İçeriğini bilen yok tamamen papağan usulü bir çalışma var. Yanlış bilgi desen aksini nasıl ispat edeceksin? Şimdi 30 kişi sözleşip 970 EVO kronik sorunlu dese, İzoly klavye Razer'dan iyidir dese bu yanlış bilgi olmayacak mı? Tersini hangi veri, hangi karşılaştırma ile ispatlayabilirsin?

Recep Baltaş geldiğinde örneğin dilediği gibi yanlış bilgi cezasını yapıştırıyor, ben bugüne kadar 20-30 kere yanlış bilgi raporu kullandıysam belki 2-3 tanesine uyarı verildi bu kadar. Trollemek ve yanlış bilgi vermek o kadar kolay ki forumda. Bu ekran kartı hatalıymış, bu SSD sorunluymuş, bu güç kaynağı patlıyormuş, bu anakart yanıyormuş vesaire salla gitsin kimse bir kanıt ve veri de sormuyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı