Bir monitöre 2 görüntü kablosu bağlanır mı?

MissingTimeLord

Kilopat
Daha fazla  
Soru basit. Bir monitöre bir ekran kartından iki kabloyla yani HDMI ve DVI çıkışlarından bağlamak istiyorum. Böyle bir şey mümkün mü?

Anlam veremedim. 1 monitöre 2 görüntü bağlamak istemenizin sebebi nedir? Yani 2 ayrı görüntüyü tek ekranda nasıl verdirmeyi düşünüyorsunuz?

Muhtemelen amacı aynı anda birden fazla cihaz bağlayıp kablo tak çıkar yapmadan geçiş yapmak istiyor.

Muhtemelen amacı aynı anda birden fazla cihaz bağlayıp kablo tak çıkar yapmadan geçiş yapmak istiyor.

Çok stabil olmuyor o be. Görüntü geçişlerinde kitlenmeler donmalar yaşanabiliyor anlık olarak. Ama rahatsız etmeyecekse mümkün tabii ama monitörünün de desteklemesi şart.

Anlam veremedim. 1 monitöre 2 görüntü bağlamak istemenizin sebebi nedir? Yani 2 ayrı görüntüyü tek ekranda nasıl verdirmeyi düşünüyorsunuz?

2 ayrı cihaz yok. 2 ayrı görüntü de vermiyeceğim ciddi bir konu değil yani. Ben deneyecektim de voltaj fazla gelip ekran kartını yakar diye denemedim. Ya da tam tersi monitöre çift kablo gelince zarar görür diye.

Hayır bir cihazdan bağlantı kuracağım.

Eğer monitör desteklemiyorsa aynı anda sadece 1 giriş aktif olur. Diğer bağlantı işlevi olmaz. Bazı monitörlerin ekranı bölme özelliği var.

Ekranı bölmeyeceğim. Tek cihazdan tek monitöre iki kablo bağlayacağım.

Ben de öyle düşünüyorum ama tek ekran kartından aynı monitöre 2 kablo bağlamak dediği için tam anlayamadım.

Evet tek monitöre tek ekran kartından iki kablo ile bağlayacağım amaçsız.
--
Sadece merak ediyorum konunun ciddi bir şeyi çözme amacı yok arkadaşlar. Ve iki kablonun hiçbir faydası olmadığını biliyorum. Yine de takılabilir mi zararı olur mu merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı