Bir ölü piksel sorun olur mu?

Bütçe
4400

smtylmz_who

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Monitör
Lenovo G32qc-10
Uzun bir aradan sonra yeni bir monitör aldım. 24 ınch FHD AOC G2590VXQ'dan 31,5 ınch ve 2K çözünürlükte olan Lenovo G32QC-10 modeline geçtim. Lakin tek 1 adet ölü piksel çıktı ki büyüklüğü ve çözünürlüğü yüzünden ekranın dibine kadar sokulmadıkça gözükmüyor, oldukça yukarıda kalıyor. Daha bugün monitörün kargo su geldi, pikseli kullanmaya başlar başlamaz fark ettim. Kimisi ölü piksel artar / yayılır hemen iade et veyahut değişim iste kimisi ise seni rahatsız etmiyorsa ve 1 tane ise iade etme diyor. Değişim / iade istersem yeni gelecek monitörün yine ölü piksel barındırma ihtimali var... Çok kararsız kaldım bu yüzden buraya yazmak istedim. Siz olsanız ne yapardınız?

FB_IMG_1660832009859.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Uzun bir aradan sonra yeni bir monitör aldım. 24 ınch FHD AOC G2590VXQ'dan 31,5 ınch ve 2K çözünürlükte olan Lenovo G32QC-10 modeline geçtim. Lakin tek 1 adet ölü piksel çıktı ki büyüklüğü ve çözünürlüğü yüzünden ekranın dibine kadar sokulmadıkça gözükmüyor, oldukça yukarıda kalıyor. Daha bugün monitörün kargo su geldi, pikseli kullanmaya başlar başlamaz fark ettim. Kimisi ölü piksel artar / yayılır hemen iade et veyahut değişim iste kimisi ise seni rahatsız etmiyorsa ve 1 tane ise iade etme diyor. Değişim / iade istersem yeni gelecek monitörün yine ölü piksel barındırma ihtimali var... Çok kararsız kaldım bu yüzden buraya yazmak istedim. Siz olsanız ne yapardınız?

Eki Görüntüle 1489950
Olmaz hocam, bende de var. Çoğu monitör şirketleri zaten 3-5 ölü piksel arası değişim yapıyor. Ölü piksel şans işi, iyi monitörde bile çıkıyor. Kafa yormaya gerek yok, rahat olun.

Eki Görüntüle 1489950

Benim laptop ekranında da var 1 tane sorun etmiyorum.

Ben zamanında James Donkey monitör almıştım, bin tane sorunu vardı değişime gönderdim ve aynı monitörü geri gönderdiler. Bana kalırsa iade et, zamanında kafam çok ağrımıştı eni sonunda iade ye zorlamıştım(günü geçtiği halde). Sonra gidip 2. el MSI aldım kafam rahat.

Ölü pikseller yayılmıyor diye biliyorum. Başka bir şekilde böyle yan yana 3-5 tane piksel hatası olunca onlar yayılıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı