Ölü pikselin bir çözümü var mıdır? Ölü piksel neden oluşur?

Edmond dantes

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
Dijital Tasarımcı
Arkadaşlar merhaba, kullanmakta olduğum alfawise marka projeksiyon cihazının altında yatay çizgi şeklinde ölü piksel sırası oluştu ve artmaya da devam ediyor. İnternetten araştırdığımda birçok yöntem buldum. Bir saat RGB video metodunu denemek istedim ama ilk 5 dakika içinde daha da arttığını fark ettim ve o yöntemden de vazgeçtim. Ölü pikselin bir çözümü var mıdır? Ölü piksel neden oluşur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, kullanmakta olduğum alfawise marka projeksiyon cihazının altında yatay çizgi şeklinde ölü piksel sırası oluştu ve artmaya da devam ediyor. İnternetten araştırdığımda birçok yöntem buldum. Bir saat RGB video metodunu denemek istedim ama ilk 5 dakika içinde daha da arttığını fark ettim ve o yöntemden de vazgeçtim. Ölü pikselin bir çözümü var mıdır? Ölü piksel neden oluşur?

Denediğiniz metot ölü pixel için değil tembel pixel için yapılıyor diye biliyorum ölü pixelde anlaşılacağı üzere o pixelin çalışmama duru mudur?

Maalesef çözümü yok.
Ölü piksel ekran içindeki mikro LED'lerin sönmesine denir.
Ama sizin cihaz projeksiyon olduğundan bu cihazlarda kristal var onlar değişebiliyor.

Ölü pixel çözümü panel değişimdir. Darbe vs olursa monitöre ölü pixel oluşur.

Geri
Yukarı