Bir program ile Wi-Fi hızı kısıtlanabilir mi?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, sorum başlıktaki gibi. İnternette birkaç video gördüm bunun hakkında. Bir program indirerek Wi-Fi hızını kısıtlayabiliyorlardı. Benim modemimde böyle bir özellik yok. Bu nedenle bu programları kullanmam gerekiyor. Bu programların aslı nedir? Yani kullanırsam bir sıkıntı çıkartır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer modeminizde varsa kablosuz ayarlarından upstream ve Downstream'ı 250 Kbps çekin. Ayrıca 3.tarz uygulamaların böyle bir işlem yapabileceğini sanmıyorum çünkü dağıtıcı modem, bilgisayar değil. 3.tarz uygulamalar sadece sizin bilgisayardaki uygulamaların interneti ne kadar kullanabileceğini ayarlar.

Wi-Fi hızını modemin panelinden cihaz cihaz ayarlamanız mümkün.
Hocam maalesef modemimde böyle bir özellik yok. Olsaydı direk modemden yapacaktım.
Eğer modeminizde varsa kablosuz ayarlarından upstream ve Downstream'ı 250 Kbps çekin. Ayrıca 3.tarz uygulamaların böyle bir işlem yapabileceğini sanmıyorum çünkü dağıtıcı modem, bilgisayar değil. 3.tarz uygulamalar sadece sizin bilgisayardaki uygulamaların interneti ne kadar kullanabileceğini ayarlar.
Maalesef hocam, modemde herhangi öyle bir ayar yok. Çok kurcaladım zamanında, 8 MBPS internetim var. İnternetim aşırı derece kötü ve 7/24 birileri internette oluyor. Karantina döneminden beri doğru düzgün 1 saat oyun oynayamıyorum.

Hocam maalesef modemimde böyle bir özellik yok. Olsaydı direk modemden yapacaktım.

Maalesef hocam, modemde herhangi öyle bir ayar yok. Çok kurcaladım zamanında, 8 Mbps internetim var. İnternetim aşırı derece kötü ve 7/24 birileri internette oluyor. Karantina döneminden beri doğru düzgün 1 saat oyun oynayamıyorum.

Anladım hocam. Maalesef dediğim gibi o tarz uygulamalar hiçbir işinize yaramaz. Olmadı Wi-Fi SSID gizleyin sadece sizin SSID ile giriş yaptığınız kişiler girsin misafir falan gelince de Wi-Fi yok dersiniz :D

Anladım hocam. Maalesef dediğim gibi o tarz uygulamalar hiçbir işinize yaramaz. Olmadı Wi-Fi SSID gizleyin sadece sizin SSID ile giriş yaptığınız kişiler girsin misafir falan gelince de Wi-Fi yok dersiniz :D
Hocam problem olan taraf şu ki, ev ahalisi kullanıyor interneti direkt. Misafir falan geldiği zaman modem bizim odada olduğu için internet yok diyorum :D Evdekilerin sürekli girmesi problem maalesef ki.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı