Bir program yüklerken onay isteyecek program önerisi

UAC (user account control = Kullanıcı Hesap Denetimi ).
Administrator hesabı üzerinden kullanmayın. Admin yetkilerine sahip olmayan bir User oluşturup onun üzerinden kullanın. Program kurma ve kaldırma yetkisini sadece Admin'lere verin. Böylece Administrator hesap şifresi girilmeden hiç bir program kurulamaz.

UAC (user account control = Kullanıcı Hesap Denetimi ).
Administrator hesabı üzerinden kullanmayın. Admin yetkilerine sahip olmayan bir User oluşturup onun üzerinden kullanın. Program kurma ve kaldırma yetkisini sadece Admin'lere verin. Böylece Administrator hesap şifresi girilmeden hiç bir program kurulamaz.
Benimkinden daha açıklayıcı olmuş :D

Merhaba arkadaşlar. Bende bir kardeş var inanamazsınız. Bilgisayara olur olmadık oyun program yüklüyor ama kullanmıyor. Ben de kullanmıyorsan sil diyorum dinlemiyor. E haliyle kendim siliyorum. Ama sanki gıcık olsun diye yine gereksiz programlar siliyor. Beyefendi sonunda bilgisayara virüs bulaştıracak diye korkuyorum. Şimdi sorum şu: İnternetten bir şey yüklerken şifre, onay isteyen bildiğiniz bir program var mı acaba? Yani bir tek benim onayımı istesin...

Eğer Windows 10 kullanıyorsan, "Ayarlar > Uygulamalar > Uygulamaların alınacağı yeri seçin > 3. seçenek" yolu ile bunu yapabilirsin. Zaten Microsoft Store'da virüslü bir uygulama olacağını sanmam, onun indirmek isteyeceği bir program olduğunu da :). Adım adım ekte gösterdim.

1:
1613613329994.png

2:
1613613339931.png

3:
1613613348758.png

4:
1613613356619.png

5:
1613613365195.png

Geri
Yukarı