Bir resmi birden çok kağıda yazdırma

sauths

Kilopat
Makaleler
1
Arkadaşlar konuyu doğru yere mi açtım bilmiyorum. Kpss'ye hazırlanıyorum elimde ayrıntılı Türkiye haritası var ve çözünürlüğü büyük. Tek sayfaya yazdırdığımda yazılar okunmuyor. Bunu 2 veya daha fazla parçalara ayırıp yazdırmak istiyorum ama yazdırdıktan sonra yapboz gibi tam birleştirilebilsin istiyorum. Birleştirip yapıştıracağım ve duvara asacağım. Birleştirdiğimde sayfa kenar boşlukları olur vs yani pürüzsüz büyük boy, A4'ler ile nasıl yapabilirim? Buarada yazıcım yok gidip internet kafe gibi biyerde çıkartacağım için çok fazla deneme yanılma tarzı yapamam.
2.jpg

Bu gibi durumlarda beyaz pay bırakmak yerine, tek bir parçayı paylı bırakmak daha sağlıklı olacaktır. Örnek vermek gerekirse: 30 cm. yatay bir çalışma varsa 15 cm-15cm yerine 16 cm-15 cm yapıp bindirme payı eklenebilir. Böylece kesim işlemiyle uğraşıp milimlik kesme hataları ortadan kalkacaktır. Ayrıca yekpare hale geldiğinde yapıştırma olacağı için daha estetik gözükecektir.

Hortlatıyorum ama faydalı olur diye yazıyorum.
1. Yüksek çözünürlüklü resminiz olacak.
2.Ücretsiz PosteRazor programını indirip kurun.

Program ingilizce. Programda çıktıyı kaç sayfa alacağınız, birleştirmek için üst üste yapıştırma payları gibi ayarlar mevcut.
Tüm öğretmenlere mutlaka tavsiye ederim.
Bir öneri: Tiyatro, toplantı büyük afiş yazdırmak isteyenler powerpoint te 42x59,4 cm boyutunda slayt hazırlayıp resimlerini metinlerini ekleyip jpg olarak kaydedebilir. Bu Program aracılığı ile 4 tane a4 e yazdırıp yapıştırma yerlerinden kesip birleştirerek a2 boyutunda görseli olur.

Geri
Yukarı