Bilgisayardaki resmi kağıda belirli boyutlarda yazdırma

furkankanur

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. PC'de bir resmi taslak olarak çıkartmak istiyorum nasıl yapacagımı bulamadım, sizden yardım almak istedim. Boy 64 en 94 cm olan bir resim kagıdına PC'den belirledigim resmi istedigim santimetreye göre ayarlamak istiyorum. Resim büyük olunca çıktı parça parça verirse parşömel kagıdıyla birleştirip taslagı oluşturunca karbon kagıdıyla resim kagıdına çizmeyi planlıyorum fakat resmi istedigim cm'ye göre nasıl ayarlayacagım bulamadım. Birsürü konulara baktım faydalı ve kesin bir bilgi bulamadım, resmi size atabilirim. Boy 64 en 94 olarak ayarlayabilirseniz sevinirim ya da nasıl yapılacagını söylerseniz de makbule geçer, teşekürler şimdiden.

taslak 1.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölçüler normal baskı makinelerinin dışında kalıyor. Bu sebeple bulunduğun yerde bir reklamcı-dijital baskıcıda istediğin ölçülerde alabilirsin. Senin boyutu ayarlamanada pek gerek yok açıkçası. Onlara söylersin boyutu girip çıktını alabilirler. İnce kağıda olsun dersen ozalitte siyah beyaz alabilirler bahsettiğin boyutu. Fiyat olarakta çok bir şey tutmaz. Ama renkli olsun dersen fiyatları değişiklik gösterir. Ebatına göre üç aşağı beş yukarı 90-100-120 lik kağıda bu baskıya denk düşer ve renkli olarak alınabilir. Ancak haritadaki yazılar ve yerler net gözüksün diyorsan çözünürlüğü yüksek olmalı buna dikkat et. Yoksa ebat büyüdüğünden pikselleme yapacağından görüntü kalite çıkmayabilir. Bilgine

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı