Bir şey izlerken geriye sarma isteği

fyodors

Hectopat
Daha fazla  
Bunu sağlığa yazacaktım fakat basit olabilir diye buraya yazıyorum, bir şey izlerken başlarda pek sorun olmuyor fakat ilerledikçe (40 dakika gibi) geri sarmam gerekiyor gibi hissediyorum. Ki her şeyi tam göreyim fakat pek bir şey kaçırdığım da olmuyor. Bu genelde anime izlerken oluyor bir sağlık sorunu mu yoksa kısa bir takıntı mı bilemiyorum aynısını yaşayan, yaşamış veya bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.

Bunu sağlığa yazacaktım fakat basit olabilir diye buraya yazıyorum, bir şey izlerken başlarda pek sorun olmuyor fakat ilerledikçe (40 dakika gibi) geri sarmam gerekiyor gibi hissediyorum. Ki her şeyi tam göreyim fakat pek bir şey kaçırdığım da olmuyor. Bu genelde anime izlerken oluyor bir sağlık sorunu mu yoksa kısa bir takıntı mı bilemiyorum aynısını yaşayan, yaşamış veya bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim.
Sanırım bir tür takıntı. İzlerken hiç bir detayı önemsemeden izleyin, belki etki eder.

Bende de bir şeyi izlerken beğenmesem bile asla dikkatimi bozacak başka bir şeyle ilgilenmemek gibi bir huy var. Her sahnesini dikkatle izleyip anlamaya .çalışırım ki bir şey kaçmasın. Dikkatimin dağıldığı noktalarda da geriye sarıp tekrardan izlerim.

Kısa bir takıntı. Ara ara bende de oluyor. Eskiden daha çoktu. Zihnin meşgulse oraya odaklanmadığından geri sarma isteği oluşuyor olabilir.

Yaşadığınız şey çok normal uzun süre odaklanınca konsantrasyon bir yerden sonra istemsiz bir şekilde gidiyor algılama yetimizde düşüşler yaşanıyor sizde izlediğiniz şeyden %100 verim almak istiyorsunuz anladığım kadarıyla bu yüzdendir o geri sarmalar. En basiti okullarda derslerin 45 dakika olmasının bir nedeni de bu.

Geri
Yukarı