Bir şey yerken boğazımdan takılarak geçiyor

oblomovv

Decapat
Makaleler
1
6 gün önce kbb gittim yemek yerken takılma oluyordu boğazımda sesim de hafiften kısılıyordu arada boğazıma ışığı tutar tutmaz saniyesinde farenjit olmuşsun kötü vs dedi. Boğazımda bademcikler şiş görünüyordu zaten üzerinde de beyaz lekeler var ayrıca boğazımın içine doğru o arka duvarda küçük küçük kabarcıklar var sivilce gibi birisinin ucunda beyazlık var.

Ateş yok öksürük yok yemek yerken ağrı vs. yok boğaz ağrısı da öyle çok olmuyor sadece bağırınca ya da çok konuşunca hafiften ağrıyor o kadar. Onun dışında stabil bir şekilde acı yok sadece boğazımda yemek yerken takılma oluyor bir de bu aralar feci astım atağı bastırıyor yani nefesim kısılıyor. Aşırı derecede son 3-4 gündür ben zaten astım hastasıyım normalde düzenli olarak ilaç kullanmak zorunda gibi bir şeyim ama bu aralar ciddi olarak arada tıkanıyor nefesim ventoline gidiyor elim direkt.

6 gündür clasem adında 600 mg antibiyotik içiyorum günde 1 defa boğazıma bakıyorum. bademciklerin şişliği biraz inmiş. Onun dışında hiçbir değişiklik yok aynı belirtiler devam ediyor dediğim gibi boğazımda yemek borusuna inen kısmın duvarlarında küçük küçük kabarcıklar var birisinin ucu beyaz sivilce gibi duruyorlar ve 6 gündür antibiyotik içmeme rağmen geçmediler ve halen yemekler boğazımdan çok kolay geçmiyor.

Güncel.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı