Boğazımdan kanlı balgam çıkıyor

SaiBott

Decapat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, forumda tıp okuyan veya mesleğini icra eden arkadaşlar olduğunu düşündüğümden bir problemimi anlatmak istiyorum. Koronavirüs daha ülkemize girmeden 2 ay gibi bir süre önce çok ağır bir grip geçirmiştim. Öksürdüğümde boğazım adeta parçalanıyordu. Bayağı bir süre geçer diye doktora gitmemiştim fakat en son gitmeye karar verip gittim. Aile hekimi klasik faranjit tespiti koydu ilaç yazdı vesaire. Ama asıl problem şu ki o zamanlar bir defasında öksürürken kanlı balgam atmıştım ve boğazımın sağ tarafında (ufak bir çizgi gibi düşünün) ağrı hissetmiştim, çok sert bir öksürükten kaynaklandı yani. O zamandan bu yana kadar bu ağrı aynı bölgede zaman zaman olmaya başladı. Örneğin bazen 1-2 hafta hissetmiyorum sonra 5-10 saniyeliğine geliyor. Bazen sol tarafta da hissetmeye başladım. Sizce KBB ye gitmeli miyim yoksa ben kafamda mı yaratıyorum bu ağrıyı? Bundan da şüphelenmeye başladım. Sigara kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanlı balgam sadece bir kere mi oldu? Eğer hala ara sıra oluyorsa bence her koşulda KBB'ye gitmelisiniz, sigara da kullandığınız düşünülürse daha ciddi bir şey atlanmasın.

2 hafta önce bana da oldu. Portakallı vitamin takviyesi, prebron şurup ve parolla atlattım.

Geri
Yukarı