Bir şeye çok fazla tepki göstermemek için ne yapmalı?

Sentron

Picopat
Bugün annem yanlışlıkla oyun oynarken kabloyu çekti ve bilgisayar şarj olmadan çalışmadığı için kapandı. (Oyunu kazanmak üzereydim ve takım arkadaşlarım yüzünden 2 kere art arda kaybettikten sonra oyunun her değerine laf ettim.) Sonra odama kapandım 3 saat oldu sinirlerim hala geçmedi. Annem bağımlısın oyuna diyor siz ne diyorsunuz? Sinirlendiğimde bağırmayan biriyim daha çok içimde tutuyorum ama en ufak bir laf edince bağımlı oluyorum. Sinir hastası mıyım? Ellerim de titriyor bunu yazarken.

Oyunlarda öyle, fişi çekmemesi gerekirdi. Seni haklı yapmıyor ama oyunda fazla tepki vermek normal.

Hayır öyle değil ben anneme tepki verdim o da bağımlısın dedi. Yani art arda kaybettikten sonra kazanmak üzereyken yine kaybetmenin de etkisi vardır normaldir yani değil mi? Şu an biraz daha iyiyim gibi.

Dostum duyguların hep senin elinde olmalı. O anda duruma bakıp en mantıklı kararı vermelisin.

Mesela annen fişi çekince sakince odadan çıkmasını sağlayıp bilgisayarı hızlıca geri açsan hem laf yemezdin, hem bağımlı olmazdın hem ilişkiniz etkilenmezdi.

Takılma sinir hastası olmak o kadar kolay değil.

Dostum duyguların hep senin elinde olmalı. O anda duruma bakıp en mantıklı kararı vermelisin.

Mesela annen fişi çekince sakince odadan çıkmasını sağlayıp bilgisayarı hızlıca geri açsan hem laf yemezdin, hem bağımlı olmazdın hem ilişkiniz etkilenmezdi.

Takılma sinir hastası olmak o kadar kolay değil.

Sağ olun. Yine de emin olmak için doktora gideceğim.

Kıytırık bir oyunu ya da benzeri şeyleri hayatının merkezine koyma. Atıyorum 20K ödüllü turnuvanın finalinde mücadele ediyorsundur (hoş oyunu zaten durdururlar birisinin bağlantısı gidince) o vakit sinirlenirsin. Çünkü kaybın vardır.

Ama hayatında boşa harcadığın 1 saat için yanlışlıkla yapılmış bir şeye sinirlenmenin manası var mı? Yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı